1445663454

Mihails Barišņikovs aizkustinājis iedzīvotājus ar emocionālu pieteikuma vēstuli Latvijas pilsonībai


Pasaulslavenais Barišņikovs saviļņojis iedzīvotājus ar pieteikuma vēstuli Latvijas pilsonībai. Tev noteikti jāizlasa šī pasaulslavenā baletdejotāja Barišņikova pieteikuma vēstule Latvijas pilsonībai.  


Saeima aizvadītā gada pašā nogalē nodeva izskatīšanai Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijā jautājumu par Latvijā dzimušā pasaulslavenā baletdejotāja un aktiera Mihaila Barišņikova uzņemšanu Latvijas pilsonībā par īpašiem nopelniem Latvijas labā- uz to mākslinieks atbildējis ar emocionālu vēstuli, kas sasildījusi jau neskaitāmu šīs valsts iedzīvotāju sirdis:

„Paldies par Latvijas Republikas ielūgumu apsvērt Latvijas pilsonību. Ar lielu pazemību apsveru šo godpilno ielūgumu, un sniedzu sekojošu rakstu pilsonības pieprasīšanai.

Mana personīgā vēsture un attiecības ar Latviju ir labi zināmas. Kaut gan es atstāju Latviju pirms vairāk nekā piecdesmit gadiem, es pavadīju savus pirmos sešpadsmit gadus tur, un tie veidojošie gadi ir bijuši pamats visām turpmākajām lietām manā dzīvē. Es tur, ne tikai ieguvu savu svarīgo agro izglītību, bet arī ievirzi uz mākslu, kas ļāva man atskārst manu nākotni kā māksliniekam. Es arvien esmu pateicīgs par šo ievirzi, un mana pateicība par to būs mūžīga.

Mana bērnība Rīgā nebija visnotaļ viegla, jo biju krievu vecāku dēls. Īstenībā, mans tēvs bija sūtīts uz Latviju, lai valsti okupētu. Par spīti šim nepatīkamajam apstāklim, manī attīstījās stipra saite ar Latvijas tautu. Varbūt manas ģimenes pretrunīgā vieta tur ir tā, kas veicinājusi manu no sirds izjusto atbalstu latviešu aizstāvībai un valsts suverenitātei.

Atstājis Latviju pirms vairāk nekā piecdesmit gadiem, lai nodotos studijām un dejotāja karjerai, es atgriezos apciemot Rīgu pirmo reizi 1998.gadā Tā reize man atgādināja manu lepno saistību ar šo zemi. Pēdējos trīs gadus mani ir mudinājuši rast atjaunotu un aktīvu saiti ar kultūras dzīvi Latvijā. 2015.gadā man bija liels pagodinājums, kad Kim un Rīgas birža izstādīja gleznu un zīmējumu klāstu, ko es biju savā mūžā sakrājis. Vēlāk tai paša gadā es izveidoju un uzstājos ļoti personiskas dabas teātra uzvedumā “Brodsky/Baryshnikov” ar Alvi Hermani un Jauno Rīgas teātri. Katrā šajā reizē es pārdzīvoju, ko nozīmē būt savienotam ar vietu, kur es spēru pirmos soļus kā cilvēks – kā arī pirmos soļus kā dejotājs. Rīga joprojām ir vieta, kur man rodas mākslinieciskā inspirācija. Mani uzmundrina tas, ka šī valsts tik sirsnīgi aicina mani piedalīties tās kultūrā.

Ir liels pagodinājums būt izraudzītam kā loceklim Latvijas kulturālā un politiskā dzīvē. Mana cerība ir spēt visādos veidos veicināt latviešu progresu un cenšanos pēc visām cilvēktiesībām. Es jūtos patiesi pazemīgs saņemt šādu augstu pagodinājumu no Latvijas Republikas, un ja man piešķirs pilsonību, es to godāšu pašapzinīgi un ar lepnumu.

Patiesā cieņā,

Mikhails Barišņikovs”

Lai piešķirtu goda pilsonību, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei (PMLP) nepieciešama dažāda veida informācija no vairākiem dienestiem- līdz ar to Saeima lēmumu par šo ieceri pieņems pusotra vai divu mēnešu laikā.
Kā zināms, šobrīd teju 70 gadus vecais Barišņikovs ir ASV pilsonis- Latvijai ar ASV ir pieļaujama dubultpilsonība.
Barišņikovs 12 gadu vecumā sāka apgūt baleta mākslu Rīgas Horeogrāfijas skolā, bet jau 15 gadu vecumā iestājās Ļeņingradas horeogrāfijas skolā. 1974. gadā teātra viesizrāžu laikā Toronto, viņš pārbēga uz Kanādu un vēlāk pārcēlās uz ASV, kur kļuva par vienu no ievērojamākajiem baleta māksliniekiem pasaulē.
Viņš savas karjeras laikā parādījies vairākās filmās, televīzijas programmās un seriālos, tajā skaitā arī populārajā HBO seriālā “Sekss un lielpilsēta”.
2015.gadā Barišņikovs spēlēja režisora Alvja Hermaņa iestudējumā “Brodskis/Barišņikovs” Jaunajā Rīgas teātrī. Viņš Rīgā atgriezās arī 2016.gadā, kur uz Latvijas Nacionālās operas un baleta skatuves Baltijas pirmizrādi piedzīvojaviņa kopdarbs ar režosoru Robertu Vilsonu- monoizrāde “Vēstule cilvēkam”.