photo-1482160549825-59d1b23cb208

Mišels Legrāns un Igors Butmans Rīgā uzstāsies uz vienas skatuves


28. jūlijā, piektā jubilejas World Jazz Festival ietvaros, uz Kongresu Nama skatuves uzstāsies pianists Mišels Legrāns un saksofonists Igors Butmans kopā ar savu orķestri.


Mišels Legrāns radījis skaņu celiņus vairāk nekā 200 kinolentēm, īpašu atpazīstamību guvis ar kinofilmu “Šerbūras lietussargi” (“The Umbrellas of Cherbourg”, 1964) un “Tomasa Krauna afēra” (“Crown Affair”, 1968) mūziku. Legrāns saņēmis augstāko novērtējumu kino industrijā – 13 nominācijas un sešas “Oskara” balvas, kā arī vairākus citus apbalvojumus.

Igors Butmans ir Krievijas džeza saksofona zvaigzne, kas pārsteidz ar spēles emocionālo enerģiju un spēku. Viņš ir uzstājies visprestižākajā Ņujorkas džeza klubā – “Blue Note”. Muzicējis kopā ar dižākajiem džeza māksliniekiem – Arti Šepu, Petu Metini, Džo Lovano, Reičelu Zi, Laijonelu Hemptonu, Vintonu Marsalis, Reju Čārlzu, El Džero u.c.

Ieguvis pieredzi Amerikā, Igors Butmans atgriezies Krievijā, lai attīstītu džeza mūziku savā dzimtenē. “Igor Butman Jazz orchestra” spēlē vadošie Krievijas džezmeņi. Par neizsmeļamu ieguldījumu mūzikas jomā viņš ir saņēmis Tautas mākslinieka titulu (2011), ir Krievijas Federācijas Valsts Balvas laureāts literatūras un mākslas jomā (2004). Butmans darbojas arī kā džeza festivālu producents un ir viens no festivāla World Jazz Festival rīkotājiem.


Rīgā Mišels Legrāns un Igors Butmans uzstāsies ar īpašo koncertprogrammu, Biļetes uz World Jazz Festival 2018 ir pieejamas visās Biļešu Serviss kasēs. Plašāka informācija par pasākumu ir oficiālā pasākuma mājaslapā www.worldjazzfest.com.