children003

Mīti, kuriem tev likušas noticēt filmas


Ne viss, ko redzam kino, ir patiesība. Ar milzīgu komandu palīdzību tiek radīta pilnīgi cita pasaule, kurā ne vienmēr valda pat tie paši likumi, piemēram, fizikā. Lai cik iespaidīgi izskatītos, ka varonis iznāk no eksplozijas neskarts, realitātē viņš jau sen būtu izkaisīts pa notikuma vietu. Filmu industrija gadu gaitā radījusi un likusi mums noticēt neskaitāmiem mītiem:


Granātas gredzenu nevar viegli izvilkt, iekožoties tajā un raujot. Cilvēks, kurš to darītu, var palikt bez zobiem.

Lai arī šaušana ar diviem ieročiem rokās izskatās iespaidīgi, tas ir ļoti neefektīvi, jo teju nav iespējams koncentrēties uz diviem mērķiem vienlaicīgi.

Hloroforms neiedarbojas nekavējoties. Tā ķīmiskā iedarbība sākas tikai pēc apmēram piecām minūtēm, turklāt neitralizē cilvēkuvien uz neilgu laiku, nevis vairākām stundām.

Vai esi redzējis, ka kosmosa kuģī ceļojošie nonāk nepatikšanās, jo iekļuvuši bīstamā asteroīdu joslā? Īstenībā starp asteroīdiem visbiežāk ir kilometriem vakuuma.

Nav obligāti jāgaida 24 stundas, lai kādu cilvēku varētu oficiāli pasludinātu par bez vēsts pazudušu. Ja radušās nopietnas aizdomas, ka tā noticis, policijai var ziņot arī ātrāk.

C.S.I. seriāli mēdz būt pat ļoti aizraujoši, taču reālajā dzīvē kriminālistikas biroju darbinieki nesniedz atbildes uz visiem jautājumiem un neatrisina noziegumus – viņi tikai palīdz savākt pierādījumus.

Klusinātājs ieroci neapklusina pilnībā– šāviens joprojām ir diezgan labi dzirdams.

Piekaramo slēdzeni nav iespējams tik viegli „atšaut vaļā” ar ieroci. Neliela izmēra lodes nav spējīgas to salauzt.

Izpletņlēkšanas laikā nav iespējams sarunāties. Viss, ko tu dzirdi, ir tikai vējš tavās ausīs.

Lai izsekotu zvanu, nepietiek vien ar minūti vai trim – tas aizņem apmēram stundu.

Protams, bez dažādiem „uzlabojumiem” filmas nebūtu tik interesantas. Mēs taču nenākam skatīties, piemēram,fantastikas „blokbasterus”, sagaidot, ka tie būs maksimāli pietuvināti realitātei, vai ne? Nezizbēgami, ka filmas reizēm liks jautāt- nopietni? Gavenais ir aizmirst par kļūdām un censties izbaudīt uz ekrāna notiekošo.