muzeju nakts 2017

Muzeju nakts 2017: kur doties un ko apskatīt?


20. maijā visā Latvijā noritēs Muzeju nakts. Rīgā bez pašvaldības un valsts muzejiem savas durvis vērs arī Rīgas dome un tās struktūrvienības – Rīgas pašvaldības policija, Rīgas siltums un Rīgas ūdens, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs un visas tā struktūrvienības.


Muzeju nakts 2017 tēma ir “Laika rats”. Ieeja visos muzejos ir bezmaksas, taču ir daži izņēmumi, piemēram, Rīgas Zooloģiskais dārzs, kas Muzeju naktī biļetes tirgos ar 50% atlaidi.

Foto: publicitātes
  • Rīgas dome (Rātslaukums 1) gaida apmeklētājus no plkst. 18.00 līdz 24:00. Interesanti varēs tuvāk iepazīties ar Rīgas domē dzīvojošajiem kaķiem – Kuzju un Muri, apskatīt galvenās Rīgas atslēgas, pašvaldības vadības kabinetus.
  • Arī ūdensapgādes uzņēmuma “Rīgas ūdens” muzejs piedalīsies pasākumā. Šogad muzejā tiek gaidīti tie, kas vēlas uzzināt par galvaspilsētas ūdensapgādes vēsturi, kas ir simtiem gadu sena. Apmeklētājiem sagatavota ekskursija gida pavadībā, kā arī patstāvīgi būs iespējams apskatīt ekspozīciju. Muzejs būs atvērts no plkst. 18.00 līdz 24.00. Ekskursijas tiks uzsāktas katras stundas sākumā. Muzejs atrodas Tallinas šosejas 3. kilometrā, kur uzstādīta zīme – “RĪGAS ŪDENSAPGĀDES MUZEJS”.
  • Uzņēmums “Rīgas siltums” pasākuma ietvaros apmeklētājus gaida Jūrmalā, Elektrum Energoefektivitātes centrā (Jomas iela 4). RS pārstāvis Mārtiņš Donga pastāstīs par to, kā izmainīt siltumenerģijas patērēšanas paradumus, samazināt apkures rēķinus un par alokatoru darbības principiem.
  • Rīgas pašvaldības policija šogad atzīmēs savu 27 gadu jubileju. Kā izskatījās policisti un viņu ekipējums pirms 27 gadiem, kādi bija drošības nodrošināšanas risinājumi – to visu būs iespējams apskatīt Rīgas pašvaldības policijas muzejā Hanzas ielā 7. Būs iespējams ne tikai apskatīt, bet arī pieskarties policijas transportam – motociklus, kvadriciklus un “busiņu”. Lai Muzeju nakts norisinātos jautrāk, bērnus sagaidīs policijas suns Rotto, savukārt bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļas darbinieki parūpēsies par pozitīvām un jautrām spēlēm.
  • Nakts apmeklētājus gaida arī Rīgas Zooloģiskais dārzs. Kases strādās no plkst. 20.00 (biļetes cena ar 50% atlaidi), bet pastaigāties pa Zooloģiskā dārza takām varēs līdz 23.30. Apmeklētājiem tiks parādīti veci plakāti un izkārtnes, tiks atvērta izstāde “Osteo stāsti Zoodārzā”. Muzeju nakts laikā apmeklētājus ne tikai iepazīstinās ar vēsturiskām Zooloģiskā dārza vietām, bet būs arī iespējams novērot dzīvnieku uzvedību vakara stundu laikā.
  • Latvijas Nacionālais Mākslas muzejs plkst. 19.00 gaida apmeklētājus, kuriem būs iespēja iejusties dažādu vēstures laikmetu tēlos un uzzināt, kā dzimst māksla, kā arī piedalīties dažādos interesantos pasākumos. Apmeklētājus gaida visas muzeja struktūrvienības – Rīgas birža (Doma laukums 6), Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs (Skārņu iela 10/20), izstāžu zāle Arsenāls (Torņa iela 1), kā arī Romāna Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs (Elizabetes iela 57a, 26. dz.)
  • Jāatzīmē, ka durvis apmeklētājiem (no 19.00 līdz 24.00) vērs arī Rīgas pils, kurā atrodas Latvijas prezidenta kanceleja. Pēc restaurācijas pils ir mainījusies, ir, ko apskatīt – apmeklētājiem tiks izrādīta Svētku zāle, Sūtņu akreditācijas zāle un pilī uzstādītās skulptūras. Apmeklētājus pie ieejas pārbaudīs drošības dienesta darbinieki. Rīdzinieki un pilsētas viesi ir lūgti neņemt līdzi lielas somas, metāliskus priekšmetus un mājdzīvniekus.
  • Izklaidējošu un vērienīgu programmu piedāvā Rīgas Vēstures un kuģniecības muzejs – pulksteņu izstādi, muzikālus un deju uzvedumus, iespēju pārģērbties vecos tērpos un uzņemt foto ar savu aparātu.
  • Andrejostā tiks izstādīta Civilās aizsardzības inventāra privātā kolekcija un vadīta ekskursija bumbu patvertnē, kurā būs iespējams pielaikot civilās aizsardzības inventāru un uzzināt par tā darbības principiem. Apmeklētāji tiek gaidīti Andrejostā 6a, no plkst. 19.00 līdz 01.00.

Pasākumā piedalīsies ļoti daudz muzeju, tāpēc, ja esat nolēmuši naktī no 20. uz 21. maiju negulēt, dodieties uz šo saiti, kur atradīsiet sīkākus visu pasākumu aprakstus.

Sīkāka informācija par pasākumiem visā Latvijā un Rīgā pieejama šajā saitē.

Savukārt “Rīgas satiksme” organizē papildus sabiedriskā transporta reisus, informāciju meklējiet šeit.

 

Materiāls no riga.lv