clothes-1050×700

Neesi vienaldzīgs- ziedo nevajadzīgo apģērbu un apavus bezpajumtniekiem


Tā kā pienācis gada aukstais periods, Rīgas patversme aicina rīdziniekus un pilsētas viesus neizmest nevajadzīgās lietas- apģērbu, kurpes un segas, bet gan ziedot tās bezpajumtniekiem. Šiem cilvēkiem bieži vien nav siltu drēbju, bet, pat ja ir, tās nepieciešams mainīt. 


Rīgas domes Labklājības departamenta pārstāve Lita Bricepastāstījusi, ka nepieciešami ziedot arī sievietēm, taču vislielākais pieprasījums ir tieši pēc vīriešu apģērba un apaviem. Ļoti nepieciešamas arī zeķes un apakšveļa, kas patversmēm parasti netiek ziedota.

Par cilvēkiem, kuriem nav noteiktas dzīvesvietas, var ziņot Rīgas sociālā dienesta Mobilajai brigādei pa tālruni 27023550 laikā no 9:00 līdz 17:00. Šādos gadījumos pie bezpajumtniekiem ieradīsies sociālie darbinieki, lai piedāvātu palīdzību, ja tāda nepieciešama, un informētu par iespēju doties uz kādu no patversmēm.

Arī Rīgas Pašvaldības policijas darbinieki pastiprināti iesaistās palīdzības sniegšanā un nepieciešamības gadījumā pat nogādā šos cilvēkus patversmē.


Sieviešu un vīriešu apģērbu, kā arī segas, var vest uz Dienas centru Katoļu ielā 57 no 9:00 līdz 17:00. Kas attiecas tikai uz vīriešu apģērbu, to labāk uzreiz vest uz Rīgas patversmes nodaļu Maskavas ielā 208, informē Rīgas dome.