1330454909_k-1050×697

No 1.novembra būs sarežģītāk iegūt autovadītāja apliecību


Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) atgādina, ka jau no šī gada 1.novembrastāsies spēkā grozījumi noteikumos par autovadītāju apmācību. CSDD uzskata, ka tie uzlabos autoskolu sniegto pakalpojumu kvalitāti, kā rezultātā labāk tiks sagatavoti jaunie autovadītāji un ikviens uz ceļa varēs justies drošāk.


„Grozījumu nepieciešamību apliecina arī tas, ka situācija satiksmes drošības jomā Latvijā nav tik laba kā vidēji Eiropas Savienībā (ES). Latvijā 2015.gadā ceļu satiksmes negadījumos bojā gājuši 94 cilvēki, rēķinot uz miljonu iedzīvotāju, kas ir viens no augstākajiem rādītājiem ES. “Zem mums” ir tikai Rumānija un Bulgārija,” informē CSDD.

Ar 1.novembri topošo autovadītāju apmācības procesā paredzētas vairākas izmaiņas:

  • Tiks ieviestas jaunas tēmas teorētiskās apmācības procesā (piemēram, bīstamu situāciju paredzēšana, risku novēršana u.c.);
  • Teorētiskās apmācības programmās ietvertie jautājumi būs sadalīti apmācības moduļos- tas nozīmē, ja personai nav bijusi iespēja apmeklēt mācības, tad būs iespēja konkrēto moduli apmeklēt citā laikā;
  • Tiks palielināts minimālais braukšanas stundu skaits;
  • Vadīšanas apmācību plānots papildināt ar braukšanu slidena ceļa apstākļos un diennakts tumšajā laikā.

Maksa par CSDD sniegtajiem pakalpojumiem – eksāmeniem un vadītāju apliecību izsniegšanu, nemainīsies. Solīts veikt pārmaiņas arī sistēmā, padarot to „caurspīdīgāku”, lai samazinātu „ēnu ekonomiku”.

„Plānots noteikt, ka apmaksa par visiem ar apmācību saistītajiem pakalpojumiem tiek maksāta autoskolai. Tas ierobežos maksājumus, no kuriem netiek maksāti nodokļi. Rezultātā palielināsies ieņēmumi valsts budžetā. Pašlaik ir autoskolas, kuras izmanto klientu nezināšanu un pieprasa samaksu par pakalpojumiem, ko klients var veikt pats un bez maksas, piemēram, pēc apmācības beigšanas topošais autovadītājs pieteikties eksāmeniem CSDD var personīgi un par to maksa nav paredzēta,” ziņo Ceļu satiksmes drošības direkcija.