inese-galante-festivals-summertime-2013

Operas dīva Inese Galante aicina uz ikgadējo Lieldienu koncertu „Agnus Dei”


Lieldienu priekšvakarā, 12. aprīlī, plkst. 19.00 Rīgas Domā notiks ikgadējais koncerts „Inese Galante un draugi. Agnus Dei.” Šajā pirmssvētku vakarā rīdziniekiem un galvaspilsētas viesiem būs iespēja noklausīties daudz izcilu klasiskās mūzikas skaņdarbu, kā arī Lieldienām tradicionālu garīgo mūziku operas dīvas Ineses Galantes, kontrtenora Sergeja Jēgera, ērģelnieka Aivara Kalēja, obojista Ulda Urbāna un konkursa „ Ineses Galantes talanti” laureātu izpildījumā.


rsz_igalanteRīgas Doms, kur notiks koncerts, ir ne tikai galvenā katedrāle Rīgā, bet arī lielākais viduslaiku dievnams Baltijas valstīs. Tā nosaukuma saknes meklējamas latīņu valodā – „Domus Dei” („Dieva nams”), kas sasaucas ar Ineses Galantes gaidāmā koncerta „Agnus Dei” („Dieva jērs”) nosaukumu. Īpašu unikalitāti un vērtību šai vietai piešķir grandiozās 25 metrus augstās ērģeles, kuras veido vairāk nekā 6700 stabuļu garumā no 13 milimetriem līdz 10 metriem. Lieldienu koncertā „Inese Galante un draugi. Agnus Dei” klātesošie dzirdēs ērģeļmūziku komponista un ērģelnieka Aivara Kalēja izpildījumā.

Līdz ar klasiskās mūzikas meistariem koncertā piedalīsies arī jaunie talanti – konkursa „Ineses Galantes talanti” laureāti Reinis Tomiņš (marimba), Silvestrs Kalniņš (čells) un Sandra Seržāne (vijole). Šie jaunie izpildītāji jau ir paspējuši pieteikt sevi uz lielās skatuves un gūt pasaulē atzītu mūziķu atzinību ne tikai Latvijā, bet arī ārvalstīs.

Ineses Galantes Fonds, kurš organizē labdarības koncertu „Inese Galante un draugi. Agnus Dei”, lielu uzmanību velta ne tikai mūzikas un kultūras popularizēšanai, bet arī labdarībai, palīdzot jaunajiem mūziķiem no visas Latvijas, kā arī aicinot uz koncertiem cilvēkus cienījamos gados, cilvēkus ar īpašām vajadzībām un bērnus no bērnu namiem un mazturīgām ģimenēm. Gaidāmais koncerts nebūs izņēmums! Kā norāda organizatori, Fonda mērķis ir ar mūzikas starpniecību vienot cilvēkus neatkarīgi no to vecuma un sociālā stāvokļa.

Koncerts „Inese Galante un draugi. Agnus Dei” notiks 12. aprīlī plkst. 19.00 Rīgas Domā. Biļešu cenas – no 10.00 Eur. Tās pieejamas Biļešu Paradīzes kasēs: http://www.bilesuparadize.lv/performances/performance/13062.