dan_ariely_work_ideas-ted-com

Padomi, kā motivēt sevi jaunai dienai


Ir pienācis maijs – pēdējais mācību gada mēnesis, kad pārbaudes darbi rit viens pēc otra, un nekam vairs nepietiek laika. Ir tik liela vēlme atpūsties un izbaudīt silto, pavasarīgo laiku pie dabas. Lai visu paspētu un godam pabeigtu mācību gadu, dosim padomus, kuri tev noderēs ikdienas atvieglošanai un mērķu sasniegšanai.


Miegs ir izdevušās dienas sākums. Tu noteikti zini to sajūtu, kad no rītiem noguli līdz pēdējai minūtei un tad steidzies uz skolu, nokavējot pirmās stundas sākumu, tāpēc šeit būs daži padomi, kā motivēt sevi piecelties laicīgi.

  1. Noliec modinātāju pēc iespējas tālāk no gultas. Tā tu būsi spiests piecelties, lai izslēgtu to.
  2. Ej gulēt un celies vienā laikā, kā arī centies šo kārtību neizjaukt brīvdienās, jo tieši pēc brīvlaika ir visgrūtāk atsākt savu režīmu, kad esi pieradis gulēt līdz pusdienai.Attēlu rezultāti vaicājumam “wake up”

Kurš gan nav sūdzējies par laika trūkumu, tāpēc, lai saplānotu savu laiku, ir daži pavisam noderīgi padomi.

  1. Iekārto plānotāju. Lai arī mūsdienās visus mājasdarbus atrodi E-klasē, plānotājs var ļoti noderēt ne tikai mājasdarbu pierakstīšanai. Iekārto to pēc savas izvēles, kaut vai saplāno dienu pa stundai, lai paspētu un neaizmirstu savus uzdevumus.
  2. Nepildi uzdoto naktīs. Ja diena bijusi pavisam aizņemta, tad daudz gudrāk būs, ja aiziesi gulēt laicīgi, bet mājasdarbus izpildīsi, pieceļoties agrāk. Ne velti ir teiciens – rīts gudrāks par vakaru.Attēlu rezultāti vaicājumam “time management”

Motivācijai. Lai sasniegtu savus mērķus, ir svarīgi sākt jau ar pavisam mazām lietām, tāpēc šeit būs arī daži ‘’life hacks’’, kā motivēt sevi ikdienā.

  1. Lai atcerētos darāmos uzdevumus, saraksti tos uz krāsainām līmlapiņām un pielīmē pie datora, ledusskapja- jebkur, kas tev neļaus par to aizmirst.
  2. Galvenais ir sākt. Dažreiz ir tik grūti piespiest sevi kaut ko darīt, tāpēc ķeries pie lietas un neatliec. Vari vispirms pildīt vieglākos un interesantos uzdevumus, bet pēc tam pārej pie grūtākiem.
  3. Neaizmirsti par vidi sev apkārt. Kurš gan nav pieredzējis tos steidzīgos rītus, kad drēbes tiek atstātas malu malās un istaba atgādina kara lauku? Tev būs daudz vieglāk padarīt savus darbus tīrā istabā, tāpēc nežēlo 10 minūtes katru dienu istabas piekārtošanai.Attēlu rezultāti vaicājumam “motivation”

Mācības. Tuvojoties mācību gada beigām, pārbaudes darbu kļūst arvien vairāk, tāpēc, lai pēc iespējas labāk tiem sagatavotos, šie padomi tev noderēs.

  1. Konspektē informāciju pārbaudes darbiem. Izrakstot svarīgāko, tu daudz labāk iegaumēsi vielu, nekā vienkārši lasot grāmatu, kā arī tavs mazais konspekts tev noderēs, lai ātri pirms stundas pārlasītu svarīgāko.
  2. Mācies kopā ar draugu. Ja ir iespēja pildīt uzdoto kopā, izmanto to. Tā varēsiet viens otram palīdzēt un atkārtot, izdomājot viens otram jautājumus par konkrēto tēmu.Attēlu rezultāti vaicājumam “school boring”

Atceries, ka tikai tu pats vari sasniegt savus mērķus, aizmirstot par vārdiem ‘’es negribu’’ un ‘’es nevaru’’. Tas viss ir tavās rokās. Veiksmi!