Riga-and-vicinity-6056778-smalltabletRetina

Pasākumu programma: kur doties Rīgā 4. maijā?


Atzīmējot Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu, 4. maijā Rīgas iedzīvotājus un pilsētas viesus aicina apmeklēt svētku koncertus, latviešu filmu maratonu, pasākumu „Zinu, zinu tēva sētu” Vērmanes dārzā un „Pavasaris. Roks. Daugava” 11. novembra krastmalā, vērot uguņošanas starptautiskās sacensības, kā arī piedalīties kompozīcijas „Ziedu Latvija” veidošanā un akcijā „Apskauj Latviju”. 


Foto:

Svētku dienā jau tradicionāli pie Brīvības pieminekļa tiks veidota kompozīcija „Ziedu Latvija”, notiks svinīgā ziedu nolikšanas ceremonija un Latvijas izglītības iestāžu pūtēju orķestru defilē un koncerts. Sagaidot Latvijas valsts simtgadi, šajā dienā plkst. 13.00 pie Kārļa Ulmaņa pieminekļa būs īpašs pasākums – ozola stādīšana akcijas „Apskauj Latviju” ietvaros. Nebijis pasākums notiks Brīvības bulvāra liepu alejā, kur ikviens gaidīts Brīvības bulvāra svētkos.

Vērmanes dārzā svētkus atzīmēs ar pasākumu „Zinu, zinu tēva sētu”, kur uzstāsies bērnu un jauniešu folkloras kopas no dažādiem Latvijas novadiem, muzicēs mazākumtautību kolektīvi, kā arī muzikālā apvienība “Raxtu Raxti”, būs rotaļu un danču programma. Vērmanes dārzā noslēgsies arī Tautastērpu gājiens „Uzvelc savu tautas tērpu par godu Latvijai!”, kas plkst. 13.00 sāksies Rātslaukumā un dosies gar Brīvības pieminekli uz Vērmanes dārzu.

Vērienīgs pasākums „Pavasaris. Roks. Daugava” no plkst. 17.00 līdz pat plkst.24.00 notiks 11. novembra krastmalā, kur muzicēs Latvijas roka un poproka grupas – „Linga”, „Tumsa”, Autobuss debesīs” un solists Ivo Fomins. Plkst. 21.00 apmeklētājiem būs iespēja klausīties Jura Kulakova dziesmu ciklu „Septiņarpus dziesmas ar Eduarda Veidenbauma vārdiem” solistes Ievas Akurateres un Kristapa Krievkalna instrumentālās grupas sniegumā. Pēc koncerta svētku apmeklētājiem varēs vērot starptautiskās uguņošanas sacensības, kurās piedalīsies viesi no Meksikas, Anglijas un Somijas. Ikviens varēs balsot par sev tīkamāko priekšnesumu un pasākuma noslēgumā uzzināt, kurš būs ieguvis skatītāju simpātiju. Pēc šīm sacensībām ap plkst. 23.40 ar pašmāju mākslinieku uguņošanas priekšnesumu 11. novembra krastmalā noslēgsies 4. maija svinības.

Sīkāka 4. maija pasākumu programma ir pieejama šeit. Jāatzīmē, ka 4. maijā braukšana Rīgas sabiedriskajā transportā (tramvajos, autobusos un trolejbusos) būs bezmaksas.

Foto: publicitātes

Materiāls no https://www.riga.lv/lv/news/pasakumu-programma-kur-doties-riga-4-maija?10906