DSC03448

Pirmo reizi Latvijā norisināsies hip-hop festivāls “Open Floor”


Rīgā, 2. jūnijā viesnīcas „Baltpark Hotel” jumtā, notiks pirmais hip-hop festivāls jeb “Open Floor”. Festivāla vienīgais organizātors 20. gadu jaunais un enerģiskais students Ņikita Podobeds, kuru iedvesmo vēlme palīdzēt citiem un ielas deju kultūra. Festivāla mērķis ir hip-hop kultūras popularizēšana un attīstīšana Latvijā, kā arī mākslas telpas izveidošana visiem ieienteresētiem hip-hopā.


Pasākuma laikā ikviens apmeklētājs varēs klātienē vērot, kā notiek īsta hip-hop atmosfēra, kā dejo profesionāļi no Latvijas, Lielbritānijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas un Baltkrievijas pie dzīvās mūzikas, paskatītes rep (brīvrunu) batlus no PANDA BATTLE (Latvijas rep-batlu platforma), priekšnesumus no hip-hop māksliniekiem. Ieinteresentiem tiks dota iespēja padejot arī pašiem, kā arī uzdot jautājumus un mācīties.

Hip-hop kultūras galvēna doma ir „miers, mīlestība, vienotība un jautrība” („piece, love, unity & having fun”). Hip-hop ir viena no jauniešu vidū straujāk augošajām kultūrām un arī dzīves stils, kas nosaka jauniešu vērtības, sevis kā personības attīstības platformu. Šī kultūra paradījas Rīgā 1984.gadā, bet ļoti mainījusies, pazaudejot sabiedrības uzmanību. „Open Floor” grib atrisināt šo problēmu – paradīt, ka tās vispirms ir kultūra, kas nes labas vērtības sabiedrībai, it īpaši jauniešiem.

Lai atbalstītu un popularizēt hip-hop kultūru, „Open Floor” organizātori grib izveidot mākslas telpu, kur jaunieši varētu radoši izspausties (graffiti/street art, ielu dejas, dj, brīvrūna jeb reps). Šī mākslas telpa būs hip-hop festivāls „Open Floor”, kur galvenā daļa ir ielu deju sacensības.

Ielu deju sacensības palīdzēs ievirzīt bērnus un pusaudžus radošā virzienā – dejā, jo ar deju nodarbībam mēs varam atbrīvoties no negatīvam domām un emocijām. Lai to sasniegtu, pasākuma laikā bērniem un jauniešiem būs pieejamas meistarklases no vadošiem Eiropas dejotājiem, priekšnesumi no māksliniekiem un piedalīšanās deju batlos.

“Mēs organizējam pasākumus jau 4 gadus un šogad gribam izveidot kaut ko lielāku, savienojot visus hip-hop kultūras elemntus – dj, reps, graffiti un dejošanu. Šogad mēs pirmoreiz organizējam pasākumus ārzemēs (Krievijā) un labākie no tiem piedalīsies mūsu grand-finālā 2.jūnijā. Ar šiem pasākumiem mēs gribam paradīt, kā tu vari darīt droši to, ko tu gribi, realizēt savas idejas, nebaidīties sapņot par kaut ko lielu un paradīt, kā hip-hop kultīra ir dzīva un vērtīga sabiedrībai,” stāsta „Open Floor” veidotājs Ņikita Podobeds (plašākā sabiedrībā zināms kā Bboy ETZ).

Pasākuma speciālie viesi: KIWIE, ROMAN TROY (Green Park Gang, UK), LEE KEI, NASTY TUKOVA (EE), BBOY MAREK (EE), KRYS, MALVINA QUINN, YANA BRUK, EINĀRS LATIŠEVS, FUNKY DJ ELEGANT aka FDE.

Ieejas maksa pasākumā: 5 euro

Dalības maksa pasākumā: 7 euro

Vairāk informāciju par hip-hop festivālu atradīsiet #TurntablistLatvia publiskajā Facebook lapā:

https://www.facebook.com/events/1887939941497925/

OFFICIAL RECAP FROM OUR LAST EVENT: https://www.facebook.com/OPNFLR/videos/1042362682564838/

Datums:

02.06.2018. – Hip-hop festivāla diena:

Vieta: uz viesnīcas Baltpark jumtas  (Pērnavas iela 36).

Laiks un norises:

12:00 – dalībnieku reģistrācija;

13:00 – hip-hops uz deju grīdas;

17:00 – OFICIĀLS SĀKUMS (uz kuru aicināti visi skatitāji);

17:30 – deju cīņas trīs kategorijās un rep-batli;

18:00 – deju cīņu fināli, priekšnesumi un uzstāšanās no speciāliem viesiem – reperis Roman Troy (Green Park Gang, UK), un perkussionists Einārs Latiševs (Afroambient, LV).

Deju cīņu kategorijas:

– hip-hops viens pret viens, 1pret1. iesācējiem;

– jauktie pāri jeb 2 pret 2;

– „Kill the Beat” četros stūros , cīņa dzīvās mūzikas pavadījumā, spēle profesionāls bundzenieks Einārs Latiševs.


„Open Floor” ir 2015. gadā izveidota hip-hop kultūras un ielu deju entuziastu apvienība, kas darbojas kā platforma, kurā sekot līdzi un uzzināt visus svarīgākos jaunumus hip-hop kultūrā, piedalīties un augt meistarībā, veidot mākslas telpu un vienot domubiedrus.