DSC_5750

Pirmo World Jazz Festival dienu atklās Igors Butmans un Oļegs Akkuratovs


No 26. līdz 28. jūlijam Rīgā norisināsies jubilejas džeza festivāls – World Jazz Festival. Kā informēja paši organizatori, pirmo festivāla dienu uz kinoteātra “Splendid Palace” skatuves atklās mākslinieku duets Oļegs Akkuratovs un Tonijs Momrels Igora Butmana un Maskavas džeza orķestra pavadījumā. Vakarā gaitā ar jubilejas svētku programmu uzstāsies poļu vokāliste Anna Marija Jopeka.


Oļegs Akkuratovs ir dzimis Eiska priekšpilsētā, kopš dzimšanas viņš ir neredzīgs. Kādu reizi zēns sadzirdēja mūziku, kas skanēja no vēctēva atskaņotāja. Oļegs piegāja klāt klavierēm un sāka spēlēt, un jau četru gadu vecumā Akkuratovs varēja nospēlēt Čaikovska koncertu, tikai sadzirdot to skanam pa radio.  

Šodien Oļegs Akkuratovs — pasaules līmeņa mūziķis, kurš spēlē gan akadēmisko, gan arī džeza mūziku. Ar Akkuratova uzstāšanos tika noslēgtas Paraolimpiskās spēles Sočos. Pēdējo gadu laikā Oļegs uzstājās ar koncertūrēm Kanādā, Izraēlā, Latvijā, Indijā un ASV.

Annai Marijai nepatīk, kad viņu sauc par džeza mākslinieci. Visa viņas bernība pagāja seno poļu tautasdziesmu pavadījumā. Visdažādākā mūzika – sākot ar klasiku un beidzot ar avangardu. Tas viss ietekmēja Jopekas stilu. Bet tieši džezs ietekmēja to ar harmoniju, brīvību un laika sajūtu.

Savu popularitātes virsotni Anna Marija Jopeka sasniedza pēc «zelta» diska “Upojenie” prezentācijas. Tas bija viņas pirmais darbs kopā ar leģendāro ģitāristu Petu Metini. 2011. gadā iznāca uzreiz trīs jaunie albami, pēc kuriem par Jopeku uzzināja visa pasaule.

20 gadus atpakaļ draugs sarunāja ar Toniju pierakstīt pāris vokāla gabalus vienā no vietējām studijām Londonā. «Es toreiz kontaktēju ar mūziķiem no vienas hiphopa grupas un pāris no tiem zināja, kā es māku dziedāt. Vienu reizi man piedāvāja atbraukt uz studiju padziedāt un ar to nedaudz nopelnīt. Es atbraucu un tur satiku Gloriju Estefaniju». Popzvaigznei ļoti patika Tonija vokāls un jau pēc visai neilga laika sākās veiksmīgie darba piedāvājumi.

Mākslinieks sācis uzstāties, ierakstīt albumus un gastrolēt ar populārākajiem pasaules māksliniekiem. Momrels paguva pastrādāt kopā ar tādām zvaigznēm kā Vitnija Hjūstone, Eltons Džons, Take That, Šade un daudziem citiem.

Igors Butmans ir Krievijas džeza saksofona zvaigzne, kas pārsteidz ar savu emocionālo enerģiju un spēku. Viņš ir uzstājies visprestižākajā Ņujorkas džeza klubā – “Blue Note”. Muzicējis kopā ar dižākajiem džeza māksliniekiem – Arti Šepu, Petu Metini, Džo Lovano, Reičelu Zi, Laijonelu Hemptonu, Vintonu Marsalis, Reju Čārlzu, El Džero u.c.


Biļetes uz World Jazz Festival 2018 ir pieejamas visās Biļešu Serviss kasēs. Plašāka informācija par pasākumu ir oficiālā pasākuma mājaslapā www.worldjazzfest.com.