t_893225

Policija prezentēja klipu dziesmai – aicinājumam


Rīgas pašvaldības policija (RPP), hiphopa duets OLAS un dziedošais policists Nikolajs Puzikovs šodien preses konferencē prezentēja dziesmu, ar kuru policisti un mūziķi aicina iedzīvotājus nebūt vienaldzīgiem. Vienlaikus policija prezentēja RPP mobilās lietotnes atjauninājumu, kas izveidots, balstoties uz divos gados izveidojušos pieredzi.


Preses konferencē RPP priekšnieks Juris Lūkass pastāstīja, ka RPP mobilā lietotne izveidota pirms diviem gadiem un ir manāms, ka iedzīvotāji to izmanto arvien aktīvāk. Ja pirmajā lietotnes izmantošanas gadā caur aplikāciju policija saņēma 7% no visiem izsaukumiem, tad pagājušajā gadā lietotnes izsaukumu īpatsvars pieauga jau līdz 15%. Paredzams, ka šogad katrs piektais vai pat katrs ceturtais izsaukums policijā tiks saņemts caur mobilo lietotni.

Šajā gadījumā iedzīvotājus nebūt vienaldzīgiem policija aicina caur dziesmu. Kā jau mākslā ir ierasts, par problēmu tiek runāts caur pārspīlējumu, tādēļ dziesmā tiek minēts, ka policiju var saukt arī tad, ja pie griestiem zirneklis traucē. Šis teksts nav jāuztver burtiski, bet tas parāda, ka policists ir draugs, nevis drauds.

“Ja patiešām citādi situāciju nebūs iespējams atrisināt, tad esmu pārliecināts, ka policisti izsaukuma gadījumā palīdzētu arī aizvākt zirnekli no dzīvokļa griestiem,” ar humoru piebilda Lūkass.

Savukārt, hiphopa duets OLAS uzsvēra, ka vienlaikus ar dziesmu ikviens vīrietis tiek aicināts būt atbildīgam. Tāpat caur dziesmu tiek uzrunāta sabiedrība kopumā – lai tā nebūtu vienaldzīga un izpalīdzētu nelaimē nonākušiem cilvēkiem, nevis vienaldzīgi paietu garām.

Savukārt, Nikolajs Puzikovs stāstīja, ka viņš būdams policists vēlas lauzt stereotipus, kas sabiedrībā valda attiecība pret policiju.