Working-on-a-Project-1200×800

PRAKSE.LV: TAVAS VASARAS PRAKSES SPONSORS


Maijs jau ir sācies, un tūkstošiem Latvijas skolēnu un studentu aktualizējas jautājums par nodarbinātību vasaras periodā. Vieni apzvana dažādus sludinājumus, citi apbraukā pilsētu, meklējot piemērotu darbavietu. Taču ļoti bieži visi labākie piedāvājumi ir aizņemti jau aprīļa beigās un daudzi skolēni un studenti cenšas atrast iespēju, kur saņemt kvalitatīvu praksi. YOUNG.LV redakcija nolēma palīdzēt saviem lasītājiem atvieglot meklējumus un sazinājās ar galveno portāla PRAKSE.LV, kas piedāvā praksi skolēniem un studentiem, administratoru.


Kas tad ir prakse.lv?

Portāls prakse.lv pastāv jau 10 gadus, un ir radīts tieši visiem aktīvajiem skolēniem un studentiem, kuriem ir nepieciešams atrast sev prakses vietu. Šeit ir iespējams atrast gan mācību, gan profesionālās prakses vietas. Portāls piedāvā plašu spektru dažādu profesiju, kurās ir iespējams praktizēties arī virtuāli (pašlaik ir 2414 piedāvājumu). Ikviens reģistrētais lietotājs saņem unikālu iespēju pabūt profesionālās darbības aizkulisēs un redzēt darba vidi no iekšienes.

Kā un kad ir iespējams pievienoties prakse.lv?

Reģistrēties portālā ir iespējams jebkurā laikā. Nepastāv nekādu stingru ierobežojumu, līdz kuram brīdim jānosūta savs darba pieteikums. Taču ir jāatceras, ka vasaras sezonai visizdevīgākie un interesantākie piedāvājumi tiek aizņemti visātrāk. Katram lietotājam ir jāaizpilda neliela anketa, kurā jānorāda sava mācību iestāde un e-pasta adrese. Pastāv iespēja pievienoties portālam arī caur sociālajiem tīkliem, piemēram, Facebook vai LinkedIn. Pēc tam lietotājs izveido savu CV, kuru pēc tam apskatīs darba devējs. Šeit jūsu elektroniskais profils ir jūsu vizītkarte. Jo vairāk informācijas par sevi jūs sniedzat, jo lielāka ir jūsu iespēja iegūt labu darbavietu, kurā jūs pārbaudīsiet savas teorētiskās zināšanas praksē. Tāpēc nevajag kautrēties un noklusēt savas prasmes vai sasniegumus.

Kādi cilvēki ir nepieciešami un kādi cilvēki tiek meklēti?

Parasti darba devējiem ir vajadzīgi cilvēki, ar svaigu un neparastu domāšanu un spēju sasniegt uzstādītos mērķus. Tieši tāpēc pusaudzim, kas vēlas atrast darbu, ir jāatmet bailes un jānotic saviem spēkiem. Ir noteiktas darba tirgus jomas, kuras ir samērā populāras jauniešu vidū. Prakse.lv tā ir prakse mārketinga un klientu apkalpošanas jomās. Arī dizainam un darbam aviācijā ir liela popularitāte. Piemēram, ļoti liels skaits skolēnu un studentu pateicoties portālam prakse.lv ir uzsākuši darbu kā AirBaltic stjuarti. Kas attiecas uz citām jomām, pašlaik Latvijā ļoti trūkst IT speciālistu. Tieši tāpēc portālā ir iespējams atrast lielu skaitu piedāvājumu, kas ir saistīti ar datortehnoloģijām.

Prakse un darbs tikai Rīgā?

Pateicoties portālam prakse.lv jebkurš skolēns vai students var sev atrast darbu vai praksi, kas atrodas tuvāk viņa mājām. Protams, lielāka profesija izvēle ir pieejama Rīgā, bet ir daudz pilsētu, kurās ir iespējams sev atrast prakses vietas, piemēram, Liepāja vai Jelgava.

Kādam ir jābūt ideālajam CV?

Godīgums un pilnīga informācija ir viss, kas ir nepieciešams no jūsu CV. Bet kas tieši piesaista darba devēju uzmanību? Atbilde ir vienkārša – tava sociāli aktīvā dzīve, kurā tev ir tavi vaļasprieki un tu piedalies dažādos pasākumos.

Un, pats galvenais – tava izglītība ir tavs pamats, tava galvenā un universālā atslēga visām durvīm.

Tas viss izklausās vilinoši, bet kāpēc jums ir vajadzīga prakse un darbs? Ar prakses palīdzību mēs papildinām un bagātinām mūsu zināšanu bagāžu, rodas jaunas idejas un entuziasms, lai kaut ko īstenotu.

Vai jūs tas ieinteresēja?

Izlasot šo rakstu, tu uzdevi sev lērumu jautājumu, radās iekšēja aizrautība vai kā minimums interese? Tieši tu, tieši tagad, vari pierakstīties praksei un atrast piedāvājumu, kas atbilst tavām vēlmēm. Pavisam drīz tev būs iespēja izmainīt dzīvi par visiem 180 grādiem.

Ja tu vēl šaubies par to, vai ir vērts sev meklēt praksi vai darbu, tad ieklausies Rebekas padomā: “Attīsti savu talantu un potenciālu. Strādā ar to. Netērē laiku. Uzdrīksties tieši tagad, kamēr tu esi students vai skolēns, kuram ir brīvais laiks”.