staro-riga-2017

Radi savu gaismas objektu


Šodien, 17.novembrī, ieskandinot Latvijas valsts svētkus, tiek atklāts Gaismas festivāls “Staro Rīga”, kas gadu laikā iemantojis ievērojamu popularitāti gan vietējo iedzīvotāju, gan pilsētas viesu vidū. Šogad tas solās būt īpaši grandiozs, jo tiks svinēta šī festivāla desmitgade. Mobilo sakaru operators BITE aicina iedzīvotājus padarīt šos svētkus vēl krāšņākus, izveidojot pašiem savus starojošus objektus jeb 3D gaismas hologrammas.


“Mūsdienu tehnoloģijas sniedz teju neierobežotas iespējas. Izrādās, ikviens viedtālruņa lietotājs nepilnu desmit minūšu laikā var izveidot pats savus gaismas objektus – 3D hologrammas. Lai arī šie objekti nav lieli, tie ir patiesi pārsteidzoši, turklāt rada pozitīvas emocijas kā lieliem, tā maziem. Šī ir lieta, ko noteikti ir vērts izmēģināt, īpaši kopā ar bērniem,” norāda BITES sabiedrisko attiecību projektu vadītāja Karīna Javtušenko.

Tāpēc BITES tehnoloģiju eksperti ir sagatavojuši īsu video pamācību, kā ātri un vienkārši mājas apstākļos izveidot 3D hologrammu, izmantojot vien astoņas lietas: viedtāruni, internetu, zīmuli, lineālu, papīru, papīra nazi vai šķēres, līmlenti un nelielu, plānu caurspīdīga plastikāta gabalu, piemēram, CD vāciņu.

Ar zīmuli un lineālu uzzīmē uz papīra lapas trapeci, kuras sānu malu garums ir 3,5 cm, vienas pamatnes garums – 1 cm, otras – 6cm, tā izgatavojot trafaretu. Izmantojot papīra nazi un trafaretu, izgriež no plastmasas četras skaldnes, ko salīmē ar līmlenti, izveidojot piramīdu ar nošķeltu virsotni, kas pildīs 3D projektora funkcijas.

Ko darīt tālāk? Viedtālrunī ir jāieslēdz atbilstošs video vai mobilā aplikācija un uz tā ekrāna ir jānovieto izveidotā figūra ar šaurāko galu uz leju. Tad atliek tikai izslēgt telpā gaismu un baudīt 3D hologrammu šovu.

 

Lai piemeklētu objektus hologrammai, var izmantot šim nolūkam paredzētus “Youtube” video failus, piemēram,

vai īpaši šim mērķim paredzētas mobilās aplikācijas – “Hologramimum”, “Hologram Pyramid 4Vu” (paredzēta iOS operētājsistēmas viedtālruņiem) vai “Vyomy 3D Hologram” (paredzēta Android operētājsistēmas viedtālruņiem).