music-horse

RAŽĪGAIS RUDENS LATVIJAS MŪZIKĀ


Ražīgākais gadalaiks rudens nes sev līdzi ne tikai ābolus un kartupeļus, bet arī dažādus citus labus, kā piemēram gaidītāko filmu pirmizrādes, jauno mūzikas albumu prezentācijas un arī visa gada ievērojamāko dažādu kultūras nozaru mākslinieku apbalvojumus. Nupat kā aizvadīta nacionālās kinobalvas „Lielais Kristaps” ceremonija, un drīzumā gaidāms Zelta Mikrofons. YOUNG.LV nodod lasītājiem šī gada un, it īpaši, rudens jaunumus mūzikā, kam noteikti vajadzētu atspoguļoties Zelta Mikrofonā.


1. RĪGAS MODES “FANTASTISKI”

Šī gada pavasarī grupa izdeva savu otro albumu Fantastiski. 11 dziesmās Rīgas Modes stāsta par pusaudžu problēmām un kaitīgajiem ieradumiem. Un no oktobra vidus albums ir pieejams ne tikai digitālā formātā, bet arī vinila platēs, kas strauji ir ienākušas atpakaļ modē. Albuma populārākais gabals ir Boifrendi.

2. NORTHERN C “NORTHERN C”

Jaunais elektroniskās mūzikas projekts northern c ar savu pirmo albumu northern c jau ir paspējis gūt ievērojamu atpazīstamību Latvijas elektorniskās mūzikas pasaulē. To pierāda ne tikai veiksmīgi izdotais albums, bet arī vasarā spēlēto festivālu skaits. Varējām viņus dzirdēt gan Positivus festivālā, gan LMT Summer Sound.

3. AMINATA “RED MOON”

Mums visiem labi zināmā māksliniece Aminata tikko kā svaigu skatītājiem ir nodevusi savu otro albumu Red Moon. Albums nav mazāk iespaidīgs kā pats prezentācijas koncerts Palladium koncertzālē. Interesanti, vai arī nākamgad Aminata iesaistīsies Eirovīzijas dalībnieku daiļradēs, kā tas bija ar Justa izpildīto dziesmu Heartbeat, kuras autore ir Aminata?

4. CARNIVAL YOUTH “PROPELLER”

Jau sevi pierādījusī grupa Carnival Youth ir izdevusi ne mazāk veiksmīgo otro albumu Propeller. Visa rudens garumā grupa ir devusies tūrēs apkārt pasaulei – gan Vācijā, gan Lielbritānijā, gan Austrijā un pat lielajā mūzikas metropolē – Amerikā. Novembra beigās varēsiet dzirdēt “karnevāļus” arī Rīgā, Palladium koncertzālē.

5. SINGAPŪRAS SATĪNS “SLAZDO VAI MIRSTI”

Šīs apvienības debijas albums Slazdo vai Mirsti ir vairāk domāts cilvēkiem, kas nevēlas iespringt. Lai gan grupa ir uztverama kā humora projekts, viņi ir paspējuši sadarboties ar kinoprojektu Spektrs un radīt muzikālu gabalu filmas Mans draugs – nenopietns līķis latviešu treilerim.

6. STŪRĪ ZĒVELE “LABDIEN”

Indīpopa grupa izdod otro albumu ar nosaukumu Labdien. Grupa ir plaši pazīstama Latvijas alternatīvās mūzikas pasaulē. Singla Čeha Dispečeram videoklipā filmējās šī gada Lielā Kristapa balvas saņēmēja, aktrise Elīna Vaska, kā arī klips ir iekļuvis festivāla Riga IFF Baltijas mūzikas klipu „shortlistē”.

7. AUDIENCE KILLERS “FLOATING ISLANDS”

Jau sešu gadus pastāvošā grupa tikai tagad ir saņēmusies, lai izdotu debijas albumu Floating Islands. Līdz albuma izdošanai Audience Killers ir paspējuši uzstāties uz lielākajām Eiropas showcase festivālu (pārsvarā mūzikas industrijas pārstāvjiem, kas jaunām grupām ir ļoti svarīgi) skatuvēm, kā Reeperbahn Festival, Great Escape, Tallinn Music Week, kā arī pašmāju Positivus festivālā.