streiks-latvija-streiko-vismaz-devini-simti-skolotaju-565823397467e

Reforma Rīgā: katram ceturtajam skolotājam samazināta alga


YOUNG.LV ar saviem lasītājiem parasti runā par dažādām tēmām – no izglītības līdz pat izklaidei. Taču šoreiz mēs vēlamies pievērst jūsu uzmanību nepatīkamai un sāpīgai tēmai – nepatīkamajiem reformas rezultātiem, kas skar mūsu skolotāju algas. Pedagogu darba samaksas reforma, ko realizējusi Izglītības un zinātnes ministrija, ir novedusi pie tā, ka 26% Rīgas skolotāju ir samazinātas algas.


 Turklāt, no šiem 26% skolotāju, 10 %, tas ir, katram desmitajam, alga ir samazinājusies par 100 eiro mēnesī vai pat vairāk. Aptuveni 4% skolotāju no algas zaudē divsimt eiro vai vairāk. 14 Rīgas skolās ar algas samazinājumu saskārusies vairāk kā puse skolotāju, bet 31 skolā – no 30 līdz 50% skolotāju.kjhyfx

Taču reforma ir skārusi arī valsts ģimnāzijas – labākās mācību iestādes ne tikai Rīgā, bet gan visā valstī. Statistika ir šāda: Rīgas Valsts 1. ģimnāzijā algas samaziniās 50% skolotāju, Rīgas Valsts 2. ģimnāzijā – 35% skolotāju, savukārt Rīgas Valsts 3. ģimnāzijā – 72% skolotāju. Rīgas Valsts Āgenskalna ģimnāzijā – 51% skolotāju, Rīgas Valsts vācu ģimnāzijā – 33% skolotāju.

Cietušas ir visas – gan sākumskolas, gan pamatskolas, gan vidusskolas. Negatīvās reformas sekas ir jūtamas arī specializētās skolas – internātskolas bērniem ar īpašām vajadzībām. Šajās skolās, ņemot vērā to specifiku, ir mazs audzēkņu skaits, un šo mācību iestāžu pedagogi ir saskārušies ar ievērojamu algas samazinājumu.