Promotional_Friday Night Jazz

Rīgā ar koncertu atgriežas izcilā britu džeza pianiste Katja Surikova un pasaulē pazīstamais čellists Ruslans Viļenskis


26. janvārī, plkst. 19:00, Rīgas kuģniecības un vēstures muzeja Kolonnu zālē uzstāsies lieliskā lielbritāņu džeza pianiste un komponiste Katja Surikova (Katya Sourikova), pasaulē pazīstamais čellists Ruslans Viļenskis (Ruslan Vilensky) un kontrabasists Simons Bauers (Simon Bauer) no Vācijas.


Par Surikovas mūziku žurnāls “All about Jazz” rakstījis:  “Skaista, liriska un niansēta mūzika, kura kustas brīvi un organiski, savienojot amerikāņu un Eiropas džeza tradīcijas”. Viņas spēle guvusi plašu starptautisku atzinību gan no klausītājiem, gan kritiķiem.  Surikovas mūzika apvieno džeza, klasiskās mūzikas, tautas mūzikas un pasaules mūzikas tradīcijas. Viņas klavieru skanējums ir bagāts ar kontrastiem un dinamiku – no melanholijas līdz spēcīgai enerģijai.  Surikova strādājusi ar starptautiski atzīto saksofonistu Kurtisu Makdonaldu (Curtis Mcdonald), slaveno amerikāņu džeza pianisti Merlīnu Krispelu (Merilyn Crispell), trompetistu Deivu Duglasu (Dave Douglas) u.c.

Rīgā Surikovu dzirdēsim kopā ar pasaulē pazīstamo čellistu Ruslanu Viļenski un kontrabasistu Simonu Baueru no Vācijas, izpildot kompozīcijas gan no mākslinieces pēdējā albuma “Ivan’s Dream”, gan mūziku no multimediāla projekta  „Queen Maud Land”.  Koncertā Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā savīsies džeza mūzika, klasiskā mūzika, Ziemeļvalstu laikmetīgais džezs un pasaules mūzika.


Vairāk informācijas:  www.vilenskylive.com

Biļetes ir pieejamas „Biļešu serviss” kasēs, „Circle K” degvielas uzpildes stacijās visā Latvijā un

http://www.bilesuserviss.lv/lat/biletes/muzika/cits/friday-night-jazz-236543/


Informācija par pasākumu Facebook –  

https://www.facebook.com/events/153746805350531/


VILENSKY LIVE  ir augstvērtīgas mūzikas koncertu sērija Baltijā. Koncertu sērijas ietvaros ir uzstājušies tādi pasaulslaveni mākslinieki, kā itāļu komponists un bandoneonists Paolo Russo un laikmetīgā Argentīnas tango (Nuevo Tango) leģenda, „Grammy” balvas laureāts – maestro Pablo Zīglers (Pablo Ziegler), britu džeza pianiste Katja Surikova un Latin-Grammy balvas ieguvējs ģitārists Kike Sinēzi.

Ruslans Viļenskis (www.ruslanvilensky.com) ir viens no vadošajiem Eiropas čellistiem. Pēc liktenīgās tikšanās ar Mstislavu Rostropoviču, pārcēlās no Latvijas uz Vāciju un kļuva par slavenā čellista un pedagoga Dāvida Geringa audzēkni Berlīnē. Saņēmis Berlīnes Filharmonijas Herberta fon Karajana stipendiju, pēc maestro Valērija Gergijeva uzaicinājuma kļuva par Marijas teātra simfoniskā orķestra pirmo čellu. Uzstājies nozīmīgās pasaules koncertzālēs, tostarp „Concertgebouw” Amsterdamā, „Theater Diligentia” Hāgā, Berlīnes Filharmonijā, „Konzerthaus” Berlīnē, „Alte Oper” Frankfurtē, “Berwaldhallen” Stokholmā, „Jazzhus Montmartre” Kopenhāgenā.