vokzal

Rīgā atcerēsies leģendāros filmu veidotājus


28.aprīlī Rīgas klubā “Melnā Piektdiena” notiks koncerts, kas tiks veltīts trīs kultu režisoru piemiņai – Leonīdam Gaidajam, Eldaram Ŗjazanovam un Aleksejam Balabanovam. Koncertā skanēs dziesmas no leģendārām filmām, kā arī skatītāji varēs piedalīties tematiskajos konkursos un izbaudīt savu bērnības laiku atmosfēru.


Eldars Rjazanovs ir Padomju Savienības un Krievijas kulta kinorežisors, kurš dzimis 1927.gada 18.novembrī. Savā ilgajā radošajā dzīvē ir uzņēmis vairākas filmas, kuras var nosaukt par īsteni patiesām tautas filmām. Filmu varoņu replikas ir stingri kļuvuši par ikdienišķu dzīves sarunu daļu. Pēc PSRS sabrukuma Rjazanovs turpināja uzņemt filmas. Viņa slavenākie darbi ir “Karnevāla nakts”, “Sargies, auto!”, “Stacija diviem”, “Likteņa ironija jeb Vieglu garu”, “Huzāru balāde”. Miris 2015.gada 30.novembrī.

Leonīds Gaidajs ir Padomju Savienības kinorežisors, kurš ir devis milzīgu ieguldījumu krievu kinematogrāfijā. Dzimis 1923.gada 30.janvarī. 1941.gada nokļuva frontē, kur bija nopietni ievainots. Gandrīz gadu pavadīja kara hospitālī. Viņam tika piešķirta medaļa par nopelniem kaujās. 1956.gadā pēc Valsts kinematogrāfijas institūta pabeigšanas viņš sāka uzņemt filmas. Pateicoties Gaidaja filmām  ir zināms leģendārais trijnieks: Bailīgais – Nenopietnais – Dzīvi pieredzējušais, kurus nospēlēja Georgijs Vicins, Jevgenijs Morgunovs un Jurijs Ņikulins.

Tāpat visiem ir iepaticis neapķērīgais  briļainītis  Šuriks, kuru vairākas filmas ir nospēlējis Aļeksands Demjaņenko.

Gaidaja galvenie darbi ir “Suns Barboss un neparastais kross”, “Operācija “I” un citi Šurika piedzīvojumi”, “Kaukāza gūstekne jeb Šurika jaunie piedzīvojumi”, “Briljantu roka”, “Ivans Vasiļjevičs maina profesiju”. Miris 1993.gada 19.novembrī.

Aleksejs Balabanovs – Krievijas kinorežisors, kura daiļrade nospēlēja milzīgu lomu deviņdesmito gadu beigās. Dzimis 1959.gada 25.februārī. Viņa darbos ļoti skaidri ir atspoguļots 90.gadu laiks, kurus tagad pieņemts saukt trakajiem deviņdesmitajiem gadiem. Balabanova filmās ļoti bieži var dzirdēt krievu roka izpildītāju dziesmas, jo arī pats režisors bija liels rokmūzikas fans un uzturēja draudzīgas attiecības ar daudziem  muzikantiem. Alekseja Balabanova galvenie darbi ir : “Brālis”, “Par kropļiem un cilvēkiem”, “Brālis 2”, “Karš”, “Krava 200”. Miris 2013.gada 18.maijā.

Koncertā piedalīsies:

  • Kirjamba aka RoadNoy
  • Tamara Rutkovska
  • Rej Rižskij
  • Ignis
  • Aera
  • Kugelevi Family Band

Koncerta vadītāja – Anna Feierbaha, Ignis grupas soliste

Sākums – 18:00

Sīkāku informāciju par pasākumu meklējiet facebook: https://www.facebook.com/events/1917644475212725/