trase_purvciems-00

Rīgā atvērtas slēpošanas trases, slidotavas tiks atvērtas drīzumā


Rīgā ir ieradusies ziema un līdz ar to arī atvērtas arī slēpošanas trases. Šonedēļ atvērtas slēpošanas trases Biķerniekos un Uzvaras parkā, savukārt Mežaparka trasi plāno atvērt piektdien.


Trešdien apmeklētājiem atvērta slēpošanas trase Uzvaras parkā. To klāj gan dabīgais, gan mākslīgais sniegs. Pašlaik tiek turpināti darbi, lai aktīvās atpūtas cienītājiem būtu pieejami visi slēpošanas veidi. Pašlaik iespējams nodarboties ar distanču slēpošanu, bet, tikko beigsies sniegputenis, būs pieejams arī klasiskais slēpošanas veids. Neskatoties uz sniegputeni, parkā ir daudz cilvēku, taču vislielākais cilvēku pieplūdums gaidāms tuvāk brīvdienām. Ja jums nav sava inventāra, to iespējams iznomāt. Ja jūs jau esat ieradušies ar savām slēpēm, tad trases izmantošana ir bezmaksas.

Kas attiecas uz Biķernieku trasi, tā sākusi strādāt no otrdienas vakara. Vakaros trase ir apgaismota, inventāra nomas punktu plānots atvērt ceturtdienas rītā. Tāpēc, ja jums ir savas slēpes jūs droši varat doties tur jau tagad.

Slēpošanas inventārs bērniem ar īpašām vajadzībām – bez maksas.

Jau kopš 2011. gada Burusports distanču slēpju noma Biķerniekos veiksmīgi sadarbojas ar Strazdumuižas internātvidusskolu – attīstības centru vājredzīgiem un neredzīgiem bērniem, un rezultātā skolas bērni un pavadošais personāls saņem inventāru slēpošanai Biķerniekos bez atlīdzības.

Paralēli šai iniciatīvai ik gadu mūsu ziedojuma kastēs tiek vākti līdzekļi, kuri sezonas beigās tiek novirzīti jauna slēpošanas inventāra iegādei Strazdumuižas internātvidusskolas bērniem.

Balstoties uz šo gadiem ilgušo veiksmīgo sadarbību, kuru turpinās arī šajā gadā, vēlamies aicināt arī citas Rīgas skolas, kurās mācās bērni ar īpašām vajadzībām, pievērsties aktīvam dzīvesveidam un izmantot ziemas dotās iespējas, slēpojot ar distanču slēpēm.

Lai vienotos par šo piedāvājumu, nodarbību laikiem un saņemtu papildu informāciju, aicinām skolu pārstāvjus (sporta skolotājus) sazināties ar Burusports pārstāvjiem pa epastu info@burusports.lv, bikernieki@burusports.lv vai zvanīt 25450990.

Mežaparkā pilnā sparā norit sagatavošanās darbi un trase apmeklētājiem varētu būt pieejama piektdien.

Ziemas atrakciju parks “Rīgas Sniega parks” Lielās estrādes teritorijā darbu sāks piektdienā, 6.janvāra ar  slidotavu un distanču slēpošanas trasi atveršānu, bet sestdien, 7.janvārī tiks atvērtas trīs kameršļūkšanas trases.

Savukārt atkarībā no apmeklētāju intereses un laika apstākļiem, “Rīgas Sniega parks” paplašinās pieejamo ziemas izklaižu piedāvājumu, ierīkojot slidošanas un distanču slēpošanas inventāra nomas punktu, kurā apmeklētājiem palīdzēs atrast atbilstošāko ekipējumu. Bet blakus nomas punktam plānots izveidot arī kafejnīca, kurā būs iespēja iegādāties karstus dzērienus un uzkodas.

Apmeklētājiem ar savu inventāru slidotava un distanču slēpošanas trases izmantošana ir bez maksas!

Darba laiks no otrdienas līdz piektdienai ir plkst. 15:00 –  21:00, sestdienās un svētdienās plkst. 11:00 – 21:00, pirmdienās – slēgts. Autotransporta iebraukšanas biļete Mežaparkā 2 EUR, piebraukšana ar auto no Viestura prospekta puses.

“Rīgas Sniega parka” organizatori SIA “Rīgas meži” un SIA “Cīruļkalns – atpūtas bāze” jau iepriekš brīdina: Mežaparka alejās tiek ierīkotas distanču slēpošanas trases, brauc bērni ar ragaviņām, kājām pārvietojas ģimenes ar bērniem un senioru vecuma cilvēki, būs atļauta autotransporta iebraukšana, tādēļ visi autovadītāji aicināti ievērot ceļu satiksmes noteikumus un nepārsniegt atļauto maksimālo braukšanas ātrumu 20 km/h!

Kas attiecas uz slidotavām, pašlaik atvērta ir viena – pie Kongresu nama, jo tā ir klāta ar mākslīgo ledu. Pēc trīs dienām nepārtraukta sala tiks atvērtas slidotavas ar dabīgo segumu – pie Sarkandaugavas reģionālā sporta centra, kas atrodas pie bērnu un jauniešu centra “Laimīte”, Sarkandaugavas ielā 24. Slidotavas plānotas arī pie Rīgas Anniņmuižas vidusskolas Imantā, Kleistu ielā 14, Rīgas ziemas sporta un aktīvās atpūtas parkā, Uzvaras bulvārī 15, pie Rīgas pilsētas Pļavnieku ģimnāzijas Andreja Saharova ielā 35, pie Rīgas Ķengaraga vidusskolas, Maskavas ielā 273 un pie Rīgas Daugavgrīvas vidusskolas, Parādes ielā 5c.

Pēc sinoptiķu prognozēm Rīgā gaidāms sniegputenis un šodien gaisa temperatūra nokritīsies līdz -10 grādiem.

Materiāls no riga.lv