,mn

RIGA MUSIC FESTIVAL: FAITHLESS, TIMO MAAS, JODY WISTERNOFF И NICK CURLY


Galvenie pirmā Riga Music Festival mākslinieki būs: britu supergrupas Faithless dalībniece Sister Bliss ar DJ setu, leģendārais dueta Way Out West dalībnieks Jody Wisternoff, elektroniskās mūzikas zvaigzne no Vācijas Timo Mass un vēl viens vācu andergraunda mūzikas pārstāvis Nick Curly. Festivālā, kas norisināsies 2. un 3. martā koncertzālē Palladium Riga, piedalīsies arī tādi ārvalstu un vietējie mākslinieki, ka Franky Rizardo (Holande), Elekfantz (Brazīlija), Fell Reis (Ibica), Jānis Krauklis, Electricano, Taran & Lomov un Barseghian.


«Divu dienu festivāls ar progresīvo tehnisko risinājumu Rīgā, kur valda rosīga naktsdzīve, norisināsies episkajā Palladium zālē: uz skatuves uzstāsies 10 kvalitatīvi dīdžeji, – stāsta pasākuma rīkotājs Fredriks Jorgensens no uzņēmuma Octopus Events. – 2018. gadā Riga Music Festival norisināsies pirmo reizi un mēs vēlamies, lai tas notiktu katru gadu un kļūtu aizvien lielāks. Pirmajā reizē festivāls noritēs salīdzinoši nelielā telpā, tāpēc būs ekskluzīvs un intīms».

Piektdien festivāla galvenā viešņa, kas uzstāsies ar DJ setu, būs Sister Bliss no pasaulslavenās britu grupas Faithless, kuri laiduši klajā tādus hītus kā «Insomnia», «Salva Mea», «We Come 1», «God Is a DJ», «One Step Too Far». Projekta diskogrāfijas laikā radīti septiņi albumi (divi no tiem sasnieguši mūzikas topu virsotni), desmit singli, kuri iekaroja topu pirmo desmitnieku un pārdoti vairāk nekā 15 miljonos ierakstu visā pasaulē. 2011. gadā grupa beidza pastāvēt, bet 2015. gadā tas 20 gadu jubileja tika atzīmēta ar remiksu albumu «Faithless 2.0». Šobrīd Sister Bliss, kura ir galvenais Faithless muzikālais spēks, regulāri uzstājas ar DJ setiem. Rīgā šajā statusā viņa spēlēs pirmoreiz.

Vēl festivāla pirmajā dienā uzstāsies divi Vācijas muzikālās skatuves pārstāvji: Timo Maas un Nick Curly. Timo Maas karjera aizsākās pirms 30 gadiem, bet starptautiskie panākumi sekoja ar remiksa treka Azzido Da Bass «Dooms Night» izdošanu. Viņu silti uzņēma britu garage mūzikas vidē, un kopš tā laika Maas strādā ar tādiem pasaules mūzikas gigantiem kā Madonna, Depeche Mode, Fatboy Slim un Muse. Nick Curly jau vairāk nekā desmit gadus ir viens no andergraunda mūzikas skanējuma noteicējiem pasaulē: viņš ir izveidojis tādus ietekmīgus leiblus kā Cecille Records un 8Bit, uz kuru viņš koncentrējas šobrīd. Festivālā Latviju piektdien pārstāvēs: leģendārais Jānis Krauklis, kurš ir viens no jaunās filmas «Deju laikmets» varoņiem, labi pazīstams postpadomju telpā kā elektroniskas mūzikas kustības pionieris; kā arī aktīvais Rīgas duets Taran & Lomov, kuri piecpadsmit gadus darbojas, popularizējot elektronisko mūziku ar muzikālo leiblu Amber Muse, ballītēs, radio raidījumos un portālā testpess.news.

Sestdienas vakarā Riga Music Festival piedāvās patiesi starptautisku mākslinieku sastāvu. Pirmkārt, ar setu uzstāsies Bristoles bagātās muzikālās skatuves pārstāvis – leģendārais Jody Wisternoff, konkursa DMC HipHop Championship finālists un dueta Way Out West līdzdibinātājs (kopā ar Niku Vorenu). Šobrīd viņš ir leibla Anjunadeep rezidents un turpina aktīvi darboties mūzikā. Holandiešu mūzikas skatuvi pārstāv jaunais un jau ļoti populārais Franky Rizardo: viņš sāka ar iknedēļas radio raidījumu Slam! FM viļņos, bet šobrīd iekarojis popularitāti ar relīzēm pie Defected Records un Simma Black. Viņš arī vada savu skaņu ierakstu kompāniju LTF Records. Šķērsojot okeānu, Riga Music Festival apmeklēs brazīliešu duets Elekfantz. Latīņamerikas elektroniskās mūzikas skatuvi šobrīd uzskata par vienu no interesantākajām un straujāk augošajām, un Elekfantz ir spilgti tās tehno pārstāvji, kuru ierakstus izdod Gui Boratto leibls D.O.C.. Pie pults uzstāsies arī Rīgas kluba Teritorija art-direktors Barseghian un Latvijas producents Electricano.

Līdz 26. februārim divu dienu biļete uz festivālu maksā 40 €, vienas dienas – 25 €. Pēc 26. februāra cenas pieaugs attiecīgi līdz 50 € un 30 €. Tie, kuri vēlas, var iegādāties arī divu dienu VIP biļeti par 250 €, ar kuru varēs apmeklēt pre-party abas festivāla dienas no 18:00-21:00 ar Ibicas dīdžeja Fell Reis piedalīšanos, kā arī VIP zonu koncertzāles  Palladium trešajā stāvā festivāla laikā. VIP biļetes cenā iekļauti alkoholiskie dzērieni un vieglas uzkodas pre-party laikā, kurus nodrošina Brander un bārs Cloud Nine.


Biļetes pieejamas Biļešu Serviss kasēs vietnē http://ej.uz/rigamusicfestival.