vincent-tantardini-377076

Rīgā notiks divu mākslinieču izstāde „Metafora + LN336”


No šī gada 16.novembra Latvijas pasta bankā būs apskatāma mākslinieces Diānas Adamaites un Andas Poikānes izstāde „Metafora + LN336”, kuru rīko virtuālā galerija ArtAlea.com. Ekspozīcija būs apskatāma līdz 15.decembrim, ieeja bezmaksas.


Attīstot ieceri par regulārām mākslas izstādēm Latvijas pasta bankā, mākslas platforma ARTALEA.COM ikvienam interesentam piedāvā gleznotājas Diānas Adamaites un tēlnieces Andas Poikānes izstādi „Metafora + LN336”, kuras pamatā ir ideja par dualitāti: divas mākslinieces, kas pārstāv divus žanrus – tēlotājmākslu un tēlniecību. Komplektējot Diānas Adamaites grafiski strukturētos glezniecības darbus un zīmējumus kopā ar tēlnieces Andas Poikānes plastiskajām un gleznieciskajām skulptūrām, tiek veidots noteikts tēlainības apvīts stāsts. 

 

Izstādes saturiskais koncepts balstīts uz attiecību skaidrojumu starp radītāju un vērotāju, iekļaujot fundamentālu vērtību un vērošanas procesu raksturojumus: klusums, noslēpums, vienkāršība, lakonisms, miers, līdzsvars, harmonija, nostalģija. Ar vieglumu, transperenci un rāmu kustīgumu tiek panākts pieredzējuma efekts, ka nemateriālais kļūst smagnējs, bet materiālais gaisīgs. Cilvēka iekšējā stāvokļa un dabas izpausme ārējā formā, fokusējoties uz metaforiska izteiksmes spēka un sensibilitātes saplūšanu. Dievišķā izpausme cilvēciskā veidolā vai prāta izdoma par „individuālu ideju”? 

ArtAlea.com ir tiešsaistes platforma, kurā apkopotas Latvijas mūsdienu mākslinieku gleznas, fotogrāfijas un skulptūras. Šobrīd šajā virtuālajā galerijā ir apskatāmi 30 mākslinieku darbi, un tas ļauj aptvert dažādus mākslinieciskos stilus un žanrus no portretiem un ainavām līdz sarežģītām abstrakcijām. Visi darbi, kas redzami vietnē un būs iekļauti ekspozīcijā, ir oriģināli un tiem nav analogu. Jāpiebilst, ka izstādes laikā mākslas cienītājiem būs iespēja arī nopirkt iepatikušās gleznas un skulptūras

Izstāde „Metafora + LN336” notiks no 16. novembra līdz 15. decembrim Latvijas pasta bankā (Brīvības iela 54). Darba dienās ekspozīcija būs apskatāma no 9.00 līdz 18.00, sestdiena un svētdiena – brīvdienās. Bezmaksas ieeja.