20150702_ZUZA_AnnaMariaJopek_UrodaZycia_0173

Rīgā uzstāsies dziedātāja Anna Marija Jopeka


26. jūlijā uz Splendid Palace kinoteātra skatuves populāra poļu vokāliste Anna Marija Jopeka ar savu koncertu atklās piekto jubilejas World Jazz Festival.


Annai Marijai nepatīk, kad viņu sauc par džeza mākslinieci. Visa viņas bernība pagāja seno poļu tautas dziesmu apkārtnē. Visdažādākā mūzika – sākot ar klasiku un beidzot ar avangardu. Tas viss ietekmēja Jopekas stilu. Bet tieši džezs ietekmēja – ar savu harmoniju, brīvību un laika sajūtu.

«Esmu uzaugusi gan ar agrīno mūziku, gan savdabīgām mūsdienu tēmām, tai skaitā tautas mūzikas un partizānu dziesmām. Esmu tās dungojusi no bērnības. Tās ir veidojušas manu mūzikas identitāti», apgalvo Anna Marija Jopeka.

Poļu mūzikas priekšnesumu sniegšana visā pasaulē sadarbībā ar dažādu tautu mūziķiem, māksliniecei vienmēr ir bijusi kā misija. Viņa pati apgalvo, ka dzied to, kas viņai šķiet nozīmīgs, patiess un prezentēšanas vērts citu valstu publikai.

Savu popularitātes virsotni Anna Marija Jopeka sasniedza pēc «zelta» diska “Upojenie” izlaišanas. Tas bija viņas pirmais darbs kopā ar leģendāro ģitaristu Petu Metini. 2011. gadā iznāca uzreiz trīs jaunie albumi, pēc kuriem par Jopeku uzzināja visa pasaule.


Rīgas koncertā Anna Marija Jopeka uzstāsies ar savu jauno programmu, kur izpildīs savus labākus darbus. Biļetes uz jubliejas World Jazz Festival ir pieejamas visās Biļešu Serviss kasēs. Plašāka informācija par festivālu oficiālā pasākuma mājaslapā www.worldjazzfest.com.