katatonia

Rīgā viesosies progresīvie skandināvi Katatonia


Otrdien, 5.decembrī klubā Melnā Piektdiena (Brīvības iela 193c) uzstāsies viens no veiksmīgākajiem zviedru progressive metal kolektīviem – Katatonia.


“Katatonia” izveidojušies 1991. gadā Stokholmā un līdz šim izdevuši desmit albumus.

“Katatonia” pastāvīgi tiek minēti līdzās “My Dying Bride”, “Paradise Lost” un “Anathema”. Bet zviedri ir krietni pārspējuši britus ar muzikālās tumsas un negatīvo emociju skaistuma pasniegšanu. Tieši tādēļ “Katatonia”agrīnā daiļrade atzīta par black/doom metāla paraugu. Grupas pirmais studijas albums “Dance of December Souls” pastāvīgi tiek deklamēts kā šī žanra klasika.

Grupa savas pastāvēšanas laikā muzikālo formātu ir kardināli mainījusi. To var pamanīt jau no albuma “Brave Murder Day”. Mainījusies arī satura pasniegšana. Vairāk izmantots “tīrais” vokāls un akustiskā ģitāra. Albumā “Saw You Drown”  iezīmējās muzikālas izmaiņas, kad “groulinga” vietā parādījās “tīrais” vokāls. Bet albums “Discouraged Ones” tam pielika punktu, beidzot muzikālo attīstību.

Jāpiebilst, ka grupas pēdējie albumi skan itin progresīvi, melodiski un tajos paslēptais vēstījums ir daudz dziļāks, nekā agrāk. „Katatonia” ir viena no ievērojamākajām un veiksmīgākajām grupām visā Skandināvijā, kā arī tā sniedz visvairāk koncertu. Tādu slavu sasniegušie zviedri to nopelnījuši ar savu sirsnību un veiksmīgu progresīvās mūzikas melanholijas formulu, ko būs iespējams novertēt koncertā.


Biļetes iespējams iegadāties vietnē ticketshop.lv.


23601991_1774654925942008_783100080_n