pofbgv

Runājošais telegrāfs: tūlīt uzzvanīšu!


Pirms 142 gadiem Aleksandrs Greiems Bells ieguva ASV patentu Nr.174465, kurā bija runa par kādu ierīci un metodi, kas dod iespēju ar elektrisko viļņu palīdzību pārraidīt sarunas un citas skaņas caur telegrāfu. Tas arī bija pirmais telefons. Vai arī nē? Diezin vai Aleksandrs Bells tālajā 1876.gadā varēja maz nojaust par bezvada telefoniem, par skārienjūtīgiem ekrāniem un ne tikai. Uuuh!


Protams, ir pagājis jau gana ilgs laiks un, ja Bells ieraudzītu viedtālruni, nemaz nesaprastu, kas tā par ierīci un vai tā ir ierīce vispār. Piedāvājam jums apskatīt, kā mainījās telefoni gadu laikā.

Kas tad izgudroja pirmo telefonu? Nē, tas nebija Aleksandrs Bells, bet gan Šarls Bursels (Charles Bourseul) – viņš pirmais izmantoja tādu jēdzienu kā “telefons” vēl 19.gadsimta vidū. Tomēr tā bija tikai līdzīga telefonam ierīce. Nākamais izgudrotāju sarakstā ir Antonio Meuči, kuram tā arī neizdevās iegūt patentu pirmajam Western Union kompānijas dēļ.

Antonio Meuči savu ierīci sauca par “telektrofonu”.

Kā jau mēs zinām, 1876.gadā Aleksandrs Bells ieguva patentu, nosaucot sevi par telefona izgudrotāju. 

Pirmoreiz portatīvais jeb mobilais telefons tika prezentēts 1973.gadā. Tas bija milzīgs un ļoti neērts, kā mēs varam redzēt.

Mobilais telefons, kādu mēs to pazīstam šobrīd, pēc pirmās prezentācijas radīja kompānija Motorola – DynaTAC 8000X. Telefons svēra 800 gramus, varēja “iegaumēt” līdz 30 telefona numuriem un maksāja ap 4000 dolāru. Uz šī modeļa izstrādi tika iztērēti 10 gadi un ne mazāk kā 100 miljoni dolāru. Akumulatora lādiņa pietika vien 1 stundas garai sarunai, bet uzlādei bija nepieciešamas 10 stundas. 

Fotokameras parādīšanās telefonā bija revolūcija. Citādāk to nenosauksi!

Un 2018.gadā nevienu nepārsteigsi ar tādu telefonu, kurā var glabāt tūkstošiem fotogrāfiju un pat nofilmēt filmu.


Un kāds bija jūsu pirmais mobilais telefons? 

Autors: Aleksandra Zavišjus

Avots: https://uznayvse.ru/interesting-facts/samyie-pervyie-telefonyi-v-mire.html