Apskrien-Latviju-KARTE-1024×477

Sagaidot Latvijas simtgadi, arhitekts un garo distanču skrējējs Dins Vecāns uzsāka izturības skrējienu apkārt Latvijai


Projekts “Apskrien Latviju” ir gan Dina dāvana Latvijai jubilejā, gan izaicinājums pašam sev. Skrējiens ilgs 18 dienu garumā, dienā noskrienot aptuveni 100* km, un kā atzīst Dins, šo dienu laikā viņš vēlas izjust un iepazīt Latviju, to daudzveidīgo dabu, apmeklēt dažādus objektus, tālākos punktus, kā arī pabūt kopā ar savas valsts iedzīvotājiem.


Skrējienam bezmaksas ir aicināts pievienoties ikviens interesents uz jebkuru distances garumu, no jebkuras vietas – vai tie būtu 500m, 5 km vai pat 50 km, vai tas būtu skrienot, vai braucot līdzi ar riteni – dalībai ierobežojumu nav. Tāpat iespēju robežās skriešanas ātrums tiks adaptēts, lai arī mazajiem skrējējiem būtu interesanti un izaicinājums noskriet 50m izdotos kopā ar Dinu.

Arī ikviens interneta lietotājs ir aicināts sekot līdzi Dina skrējienam tiešsaistē – Draugiem Group GPS izsekošanas sistēmu uzņēmums Mapon ir radījis īpašu platformu, kurā reālā laikā uz kartes būs redzams Dina skrējiens visu 18 dienu garumā.
“Mūsu nozīmīgākais uzdevums ir palīdzēt uzņēmumiem samazināt ikdienas autoparka uzturēšanas izmaksas, kā arī paaugstināt to veikto darbu efektivitāti, bet vienmēr esam atvērti interesantiem eksperimentiem. Esam izstrādājuši izsekošanas risinājumus automašīnām, motocikliem un pat jahtām, kā arī tādiem pasākumiem kā Sieviešu dienas rallijs, skrējienam Rīga-Valmiera un citiem. Dins ir traks čalis un mums patīk viņa vēlme aizraut cilvēkus sev sekot, tāpēc sadarbībā ar viņu izstrādājām šo īpašo risinājumu, lai pat tie, kas neskrien līdzi, var sajust gandrīz reālu klātbūtnes efektu” – stāsta Mapon mārketinga vadītājs Jānis Bošs.
Katrā novadā tiks izveidoti kontrolpunkti, kā arī iepriekš izziņoti aptuveni laiki un vieta, cikos un kur iedzīvotāji var pievienoties, bet par precīzu Dina atrašanos gādās Mapon, kas visu 18 dienu garumā nodrošinās GPS izsekošanu. Tā būs iespēja jebkuram interesentam tiešsaistē sekot līdzi precīzai Dina atrašanās vietai, kā arī dalībnieku ērtībām izvēlēties sev ērtāko laiku un vietu, kur pievienoties skrējienam.
Draugiem Group uzņēmums Mapon darbojas kopš 2006. gada, pašlaik ieņemot vienu no līderpozīcijām Baltijas un Skandināvijas autoparku vadības un kontroles sistēmu nozarē. Līdz šim Mapon ir palīdzējis izsekot vairāk kā 5 miljardus nobrauktu kilometru.