riga01

Septembra pasākumu kalendārs

Dzejas dienas (8.09.-18.09.)

Ik gadu dzejas dienas svētki tiek rīkotas septembrī, latviešu dzejas simbola Raiņa mēnesī, tādējādi tie simboliski ir kļuvuši par ražas svētkiem dzejniekiem, par atskaites punktu gada laikā padarītajam. Projekta galvenie mērķi ir veicināt sabiedrības interesi par dzeju, radīt iespēju dzejas lasītājiem tikties ar saviem autoriem, aktivizēt pašu dzejnieku radošo darbību, veicināt profesionālu kontaktu rašanos un pieredzes apmaiņu starp pašmāju un cittautu dzejniekiem.

10 dienas, vairāk nekā 30 dzejas lasījumi, performances un notikumi Rīgā un citur Latvijā, aktuālākie latviešu dzejnieku vārdi un starptautiski atzīti ciemiņi.


Rīgas krāmu tirdziņš (1.09.-10.09.)

Brīvdabas krāmu tirdziņš Riga Flea Market norisinās Spīķeru radošajā kvartālā. Te iespējams aplūkot un iegādāties dažādas senatnīgas lietas un noderīgus krāmus, gan oriģinālus dizaina priekšmetus, kā arī apģērbu un krāšņumlietas. Tirdziņš norisinās plašajā un mājīgajā Spīķeru kvartāla laukumā. Vēsturiski Spīķeri tika celti kā noliktavas precēm, kuras pēc tam tika tirgotas Rīgā, tāpēc tirdzniecības gars kvartālam nav svešs un Rīgas krāmu tridziņš to atkal atdzīvina.


Baltā nakts 2016 (10.09.)

Baltās nakts metaforiskā nozīme romāņu valodās ir bezmiega nakts, un, kā ik gadu, septembra sākumā arī šogad rīdzinieki un pilsētas viesi aicināti kopīgi piedzīvot pārsteidzošām izjūtām bagātu bezmiega nakti, kuru piedāvā laikmetīgās mākslas, mūzikas, dejas, cirka, zinātnes, literatūras un filozofijas radošo izpausmju salikums un manifestācijas mūsdienu kultūras forumā Baltā nakts. 


Starptautiskā medicīnas izstāde Medbaltica 2016 (22.09.-24.09.)

Viens no nozīmīgākajiem pasākumiem medicīnas nozarē Baltijā izstāde “Medbaltica”, ko veido zobārstniecības, farmācijas un medicīnas tehnoloģiju tematiskās sadaļas, vienkopus pulcē dažādu veselības nozaru speciālistus, profesionālās biedrības un medicīnas produkcijas ražotājus un tirgotājus no Latvijas un ārvalstīm, lai iezīmētu nozares attīstību kopumā, iepazīstinātu ar vietējo un ārvalstu nozares speciālistu pieredzi un nozares jaunumiem.


Miķeļdienas gadatirgus Vecrīgā (24.09.)

Ikgadējs gadskārtu ieražu pasākums. Miķeļdienas gadatirgū var nobaudīt dažādus lauku labumus – ābolus, ķirbjus, cūku pupas, dzērvenes, zāļu tējas, medu, maizi un speķi, kā arī atrast sev tīkamākos sēņu grozus, māla podus, cimdus, zeķes, zābaciņus un daudzus citus gan skaistus, gan praktiskus Latvijas amatnieku darinājumus. Miķeļdienas gadatirgus gaisotni kuplinās arī skatuves programma ar dziesmām un dejām.


Mākslas un zinātnes festivāls ”Open Fields RIXC 2016” (29.09.-6.10.)

Šogad festivāla uzmanības centrā ir mākslas, zinātnes un humanitāro zinātņu lauku pārklāšanās. Festivāla starptautisko konferenci ”Open Fields” ar publisku lekciju atklās Kristiāne Pola (Christiane Paul), digitālās mākslas kuratore no Vitnejas muzeja Ņujorkā. Festivāla izstāde reprezentēs atšķirīgās zināšanu radīšanas prakses akadēmiskajā tradīcijā un laikmetīgajā mākslā, risinot tādas tēmas kā datu vizualizācija, kritiskais dizains, ekoestētika, biohakerims, sociālā interaktivitāte un citas.

Izmantojot www.liveriga.com informāciju