healthy-food-stocks

Tuvojas pavasaris – 5 padomi no uztura speciālistes, ar ko sākt?


Veselīgs dzīvesveids patiesībā ir ļoti plašs jēdziens. Daudziem no mums ir bijusi ideja – no rītdienas es sākšu ēst veselīgi, pienāk nākamā diena, un tikpat ātri tas aizmirstas. Vairums cilvēku par maz sporto, kā rezultātā ir neapmierināti ar savu fizisko formu. Izrādās, ka perfektas formas iegūšanai ir visu panākumu auglis ir pareizs uzturs, ne tikai stundu ilgs darbs sporta zālē.


Sporta apģērbu zīmola 4F veica pētījumu, kurā noskaidroja, ka  precīzi trešdaļa Latvijas iedzīvotāju (33 %) ir diezgan neapmierināta ar savu fizisko formu, savukārt 5,7 % ir pilnīgi neapmierināti. Uz jautājumu, kāpēc tad viņi regulāri nenodarbojas ar sportu, vairums (40 %) atbildēja, ka viņiem nav laika, 17 % nav atraduši sporta veidu, kas viņiem patīk, bet piektdaļa (19 %) cieš no enerģijas trūkuma, liecina pētījuma dati.

Uztura speciāliste Ksenija Andrijanova dod 5 padomus, ar ko sākt.

1. Koncentrēties nevis uz to pārtiku, kas jāēd, bet uz produktiem, no kuriem jāizvairās.

Iespējams, tie liksies pašsaprotami – visa veida ātrā ēdināšana, saldumi, konditoreja, baltie milti, trekni ēdieni, limonādes. No tiem nav nemaz tik viegli atteikties, taču organisms novērtēs rezultātu.

Saistīts attēls

2. Uzturs jābalsta uz augu izcelsmes produktiem – pilngraudu putraimiem, dārzeņiem un augļiem – mēs, Latvijas iedzīvotāji, tos ēdam par maz.

Attēlu rezultāti vaicājumam “vegetables gif”

3. Jāpievērš uzmanība augstas kvalitātes olbaltumvielām – liesai gaļai, zivīm, olām un piena produktiem ar zemu tauku saturu, kā arī pākšaugiem.

Attēlu rezultāti vaicājumam “protein food gif”

4. Vēlama produktu termiskā apstrāde ir vārīšana, sautēšana un cepšana cepeškrāsnī.

Attēlu rezultāti vaicājumam “stew dish gif”

6. Protams, sava perfekta ēdienkarte katram jāpiemeklē individuāli, konsultējoties pie speciālista – mēs visi esam dažādi un katram vajadzīga sava pieeja.

Attēlu rezultāti vaicājumam “healthy food gif”