lovecup (158 of 163)

Gaisa balonā apprecas 50 pāri


Šī gada 14. februārī varējām novērot Jēkabpilī, Latvijā un pat pasaulē nebijušu notikumu – piecdesmit mīloši pāri savu jāvārdu teica esot gaisa balonā virs zemes. Pasākums norisinājās Jēkabpilī gaisa balonu festivāla “LoveCup 2016” laikā, un šis notikums ir pieteikts pasaules Ginesa rekordam.


Portālā Skaties.lv bija pieteikušies simts piedzīvojumus alkstoši un mīloši pāri no visas Latvijas. Pēc skatītāju balsojuma un žūrijas pārrunām piecdesmit pāri ieguva iespēju precēties starp debesīm un zemi – gaisa balonā!

Ja pāri bija tikai no dažādām Latvijas vietām, tad gaisa balonu piloti bija no dažādām pasaules vietām – Slovākijas, Lietuvas, Ukrainas un citām valstīm. Lai viss būtu oficiāli, gaisa balonā laulību reģistrēja dzimtsarakstu nodaļu vadītāji.

Ja jums šķiet,  ka uz šādām avantūrām var piekrist tikai jauni un tikko iemīlējušies pāri, jūs patiesi maldaties, jo gaisa balonos kāpa arī tādi pāri, kuri kopā nodzīvojuši 20 un pat 40 gadus. Tas tikai apliecina to, ka īsta mīlestība ir mūžīga un kopā ar otru cilvēku pat 60 gados esi gatavs piedzīvojumiem.

Sākotnēji bija plānots, ka gaisa baloni celsies stundu ilgam lidojumam virs Jēkabpils, kura laikā arī notiks laulību reģistrācija. Taču, kā jau zināms, Latvijas laika apstākļi ir neprognozējami un mēdz izjaukt plānus.  Lai gaisa balons droši varētu pacelties, ir jābūt skaidrām un pārredzamām debesīm, taču 14. februārī Jēkabpilī visu dienu sniga sniegs. Gan dalībniekos, gan organizatoros nezuda cerība, ka ap pulksten 14:30 sniegs mitēsies – bet tomēr nekā. Un 15:30 tika paziņots, ka gaisa baloni virs zemes drīkst pacelties tikai atsaitēs. Tas nozīmē – aptuveni 30 metrus virs zemes. 16:00 baloni atsaitēti pacēlās gaisā un Latvija kļuva par 50 jaunlaulātiem pāriem bagātāka!

Par to, vai Latvijai ir izdevies uzstādīt pasaules Ginesa rekordu, mēs uzzināsim tuvāko nedēļu laikā!

Anna Paula Kuzņecova