berlinale_2016

Vācu Filmu nedēļa “”Berlinale 2016″ Riga” — septiņas dienas, septiņas filmas, septiņas “Vācijas”


No 2016. gada 28.oktobra līdz 3.novembrim kinoteātrī “Splendid Palacewww.splendidpalace.lv/notiks Gētes institūta Rīgā organizētā Vācu Filmu nedēļa “”Berlinale 2016Riga” www.goethe.de/ins/lv/lv/ver… ar filmām no 2016.gada Berlīnes Starptautiskā Kino festivāla programmas. Septiņas dienas, septiņas filmas, septiņas “Vācijas” — no road movie un politiska trillera līdz dokumentālajam kino. Filmas vācu valodā, subtitri angļu valodā, sinhrons tulkojums latviešu valodā.


Arī 2016.gada Berlīnes Starptautiskajā Kino festivālā demonstrētās vācu filmas apliecināja šībrīža vācu kino izteiksmes spēku un daudzveidību. Gētes institūts Rīgā Vācu Filmu nedēļai “”Berlinale 2016Riga” apkopojis spilgtāko jauno filmu izlasi un piedāvā šo vienreizējo iespēju izbaudīt kinoteātra “Splendid Palace” atmosfērā.

  • Terēzas fon Elcas debijas filma “4 karaļi” ir precīzi komponēta drāma par neaizmirstamām Ziemassvētku dienām, ko psihiatriskajā klīnikā piedzīvo četri absolūti dažādi un tajā pašā laikā vienlīdz sāpināti un ievainoti jaunieši.
  • Skaudrā drāma — filma “24 nedēļas”  — ir režisores Annes Cohras Berahedas otrais darbs, kas veltīta sievietes dzīves un tās plānošanas tematikai. Režisore Anne Cohra Beraheda intensīvi portretē sievieti, kura tiek iesviesta lielā morālā konfliktā bez vienkārša risinājuma.
  • Volfganga Bekera — pēc tāda paša nosaukuma Daniela Kēlmana grāmatas tapusī — filma “Es un Kaminskis” ar Danielu Brīlu galvenajā lomā ir īsts meistardarbs. Daniels Brīls iemieso karjeras apsēstu egocentrisku žurnālistu, kurš tīko iedzīvoties uz mirstoša mākslinieka — Manuela Kaminska — slavas rēķina. Tomēr viņam ātri nākas atzīt, ka vēl ne tuvu nav izaudzis, lai mērotos spēkiem ar pasaulslaveno Manuelu Kaminski.
  • Dorisas Derī filma “Sveicieni no Fukušimas”  aizvedīs uz Japānu, pie Fukušimas pēdējās geišas — stūrgalvīgās Satomi, kura ir izlēmusi atgriezties savā sagrautajā mājā, kas pēc kodolkatastrofas atrodas aizliegtajā zonā. Kopā ar jauno vācieti Mariju, kura kā brīvprātīgā ieradusies Japānā, viņa stājas pretī saviem pagātnes rēgiem. Melnbaltā drāma ir universāls poētisks stāsts par atlaišanu un dzīvošanu tālāk.
  • Turpmākā dzīve uz dēļiem, kas nozīmē visu pasauli — tā ir centrālā tēma Tila Harmsa dokumentālajā filmā “Eksāmens” Hanoveres Teātra, Mūzikas un mediju augstskolas Uzņemšanas komisijai ik gadu teju no 600 kandidātiem jāizvēlas desmit talantīgākie, kuri uzsāks studijas. Dokumentālā filma “Eksāmens” ieskatās aizkulisēs, atklājot pasauli, kurā nepārtraukti nākas vētīt darba ētiku, atlases kritērijus un lēmumus, un ļauj skatītājam izjust, cik izsmeļošas šīs desmit dienas ir visiem iesaistītajiem.

Tāpat Vācu Filmu nedēļa “Berlinale 2016Riga” priecēs ar Tila Šveigera filmu “Medus galvā”  ar vācu kinozvaigzni Dīteru Hallervordenu, kā arī politiskais trilleris “Uzvarētāju meli” ar Florianu Dāvidu Ficu galvenajā lomā.berlinale_2016_riga