rawpixel-com-268378

Vai tiešām Wi-Fi ir drošs: signāla pārtveršana


Šajā nedēļā  zinātnieki no Lēvenes universitātes (Beļģijā), savā mājaslapā paziņoja, ka Wi-Fi datu pārraides šifrēšanas protokols nav pilnībā aizsargāts, bet tas neapdraud lielāko daļu servisu.


Šifrēšanas protokols WPA2

Datu pārraidē caur Wi-Fi tiek izmantots šifrēšanas protokols WPA2, bet pētnieki no Lēvenes katoļu universitātes 16. oktobrī savā mājaslapā izvietojuši paziņojumu – minētais protokols nav pilnībā aizsargāts. Pētnieki norāda, ka ir iespējams pārķert signālu starp Wi-Fi piekļuves punktu un ierīci, kas tam pieslēgta. Zinātnieki tāpat arī norāda, ka tas nenes lielu skādi – bet kāpēc?

rawpixel-com-268378

Photo by rawpixel.com on Unsplash

Drošība

Liela daļa servisu, kuros lietotājam jāievada jebkādi savi dati, sākot no lietotājvārda un beidzot ar bankas kartes numuru, tiek šifrēti, izmantojot SSL. Šis šifrēšanas veids ir drošs ar to, ka neļauj ļaundariem saprast, kādu informāciju tieši tie ir pārtvēruši.  

justin-main-189770

Photo by Justin Main on Unsplash

Ierīču atjauninājumi

Ieteicams atcerēties, ka par drošību tīklā atbildat jūs paši, tāpēc vienmēr pievērsiet uzmanību, vai dotā mājaslapa izmanto šifrēšanu. Ja blakus interneta pārlūkam nav zaļa ķeksīša, tas nozīmē, ka mājaslapa neizmanto šifrēšanu un ievadīt savus datus nav droši. Šādos gadījumos izmantojiet mobilo vai vada pieslēguma internetu, vai lejupielādējiet programmu VPN, un varēsiet neuztraukties. Kā arī neaizmirstiet par to, ka ierīču atjauninājumi iznāk arī jūsu drošībai!

rawpixel-com-236143

Photo by rawpixel.com on Unsplash

Aleksandra Zavišjus