d661c2182a9b

Vai tu zināji, ka tev ir brīvi pieejama Latvijas filmu nozares plašākā datubāze?

Daudzi vēl aizvien nezina, ka kopš 2015.gada augusta visiem ir brīvi pieejama Latvijas filmu nozares plašākā datubāze www.filmas.lv, kurā legāli un bez maksas iespējams baudīt mūsu kinolentes- ne tikai spēlfilmas un kinohronikas, bet arī dokumentālās un animācijas filmas.

Šajā mājaslapā zem „SKATĪTIES”atrodas trīs sadaļas- skolā, bibliotēkā un visur. Pašlaik pilnīgi visiem, kam vien ir internets, sadaļā „SKATĪTIES-Visur” iespējams atrast aptuveni 120 Latvijas filmu nozares veikumus, piemēram, Seržanta Lapiņa atgriešanās, Tumšie brieži, Vilkaču mantiniece, Si-Si-Dra, Pasaka par vērdiņu, Ezera sonāte, Dullais Dauka un Indrāni. Ieskaties- sadaļās „skolā” un „bibliotēkā” pieejamas vēl daudzas citas pat ļoti noderīgas filmas.

2016. gadā portāls uzsāka jaunu pieeju satura papildināšanai – ievērojamu Latvijas kinodarbinieku jubilejās portālā tiek ievietoti viņu filmogrāfijā nozīmīgi darbi.

Portālā kopumā pieejama kataloga informācija par gandrīz 2600 Latvijā uzņemtām filmām, sākot ar 1920. gadu. Atsevišķā sadaļā apskatāmi arī projekti, kas atbalstīti Nacionālā Kino centra programmā Latvijas filmas Latvijas simtgadei. Portāls tapis pēc Kultūras ministrijas iniciatīvas ar Eiropas Savienības atbalstu, tā izveidē sadarbojas Nacionālais Kino centrs un  Kultūras informācijas sistēmu centrs, kas nodrošina portāla tehnisko darbību.