Red_Hot_Chili_Peppers_2012-07-02_001

Vasaras spilgtāko notikumu ceļvedis


Gada saulainākie mēneši ir gandrīz klāt un jau jāsāk domāt, kur un kā pavadīt brīvās dienas, lai 2017. gada vasara būtu neaizmirstama. YOUNG.LV ir sagatavojis īpašu vasaras ceļvedi, kurā tu varēsi atrast aizraujošu nodarbi ikkatrai vasaras nedēļai.


1. jūlijā – Jūrmalā notiks krāsu skrējiens, kur varēsi izaicināt sevi un ģimeni kādai no distancēm.

Ja esi sporta entuziasts, arī tavs vasaras kalendārs solās būt visai piepildīts. Kā jau katru gadu, Latvijas pilsētās norisinās skrējienu seriāls “Skrien Latvija”, kura aizraujošākais posms solās būt Jelgavas nakts pusmaratons 22. jūlijā. Ekstrēmistiem interesantākas būs “Stirnu buks” trases, kurās izturību un spēku pārbaudīs mežu takas, brikšņi un kalni. Ja gribi pieredzēt ko pavisam jaunu, apvienība ”Movement spontaneous” arī vasarā turpinās rīkot nakts pārgājienus, kuru koncepts ir pavisam vienkāršs un spontāns – iekāpt pēdējā vilcienā, visu nakti iet kopā ar tikko satiktiem cilvēkiem un atgriezties mājās ar pirmo transportu. Velo cilvēkiem – 10. jūnijā tepat kaimiņos norisināsies Jūrmalas velomaratons, bet katra mēneša beigās Rīgas ielas pārņems “Kritiskā masa”, kā arī katru piektdienas vakaru iespēja 22.00 no Dailes teātra laukuma doties nakts velobraucienā, ko rīko “Nightride Riga”.

Festivālu un koncertu cienītājiem šī vasara neliks vilties. Par brīvdabas koncertu arēnu ir pārvērtusies Lucavsala, kur 21. jūnijā varēs baudīt 7 stundas roka ar grupām “The Kills”, “Biffy Clyro” un “Foo Fighters”, bet 27. jūlijā uz skatuves kāps leģendārie “Red Hot Chili Peppers”. Jaunums ir arī Siguldas pilsdrupās rīkotais “Sunset festival”, kur 15. augustā uz skatuves kāps atzinību guvusī grupa “The XX”. Nu jau par tradīciju kļuvuši festivāli “Positivus” (14.-16. jūlijs, Salacgrīva), “Summer sound” (28.-29. jūlijs, Liepāja) un “Laba daba” (4.-6. augusts, Ratnieki) paskaidrojumus vairs neprasa, taču pavisam nesen pie apvāršņa parādījies kosmiskais kultūras festivāls “Komēta”, kurš 7.-9. jūlijā notiks pērn jau iesildītajā Daugavgrīvas cietoksnī. Sporta cienītāji savu paradīzi atradīs “Playground festival” (7.-9. jūlijs, Ropaži), kur varēs izmēģināt interesantus sporta veidus un atrast sev vispiemērotāko.

Attēlu rezultāti vaicājumam “Positivus”

Ja alksti šovasar vairāk iepazīt Latviju, tad papildus skrējieniem un festivāliem, gluži katru nedēļas nogali kādā no Latvijas pilsētām tiek svinēti pilsētas svētki vai citi interesanti notikumi. Piemēram, 10.-11. jūnijā Jelgavā norisināsies starptautiskais Smilšu skulptūru festivāls, 26. augustā turpat būs ikgadējie Latvijas piena, maizes un medus svētki un piena paku laivu regate. Ja vēlies izbaudīt īstākos kurzemnieku svētkus, 8. jūlijā norisināsies Zvejnieksvētki Rojā, taču, ja esi vēstures entuziasts, 5.-8. jūlijā baudi sen aizmirstas skaņas Senās mūzikas festivālā Rundālē vai 12. augustā piedalies Viduslaiku svētkos Jaunpilī.