matthias-blonski-72714-1050×700

Veiksmīga YouTube videoklipa noslēpums: 11 noderīgi padomi


Visi sekojošie padomi tika izmēģināti ar profesionāļu palīdzību. Daudzi jaunieši mūsdienās izmanto YouTube kā formātu, ar kura palīdzību viņi var demonstrēt savas idejas un reklamēt preces. Jums ir jāsaprot, kā pareizi un korekti jāveido video, kas varēs jūsu ideju izklāstīt miljoniem lietotāju.  Lai izveidotu veiksmīgu video, jauniņie var ņemt piemēru no populāriem videoblogeriem, kuru “kabatā” ir miljoni sekotāju. Pamēģināsim tikt galā ar ekspertu padomiem.


1. Esiet lakoniski

Cilvēki ir pārāk aizņemti, lai skatītos video vairāk par 10-12 minūtēm. Neviena profesionāla videoblogera kanālā jūs neatradīsiet pārāk garus ierakstus. 30 minūtes – maksimālais pieļaujamais video garums. Šajā laikā cilvēkiem nebūtu jāsāk garlaikoties, tāpēc tam ir jābūt augstā kvalitātē, bet scenārijam jābūt sadalītam noteiktās daļās, kuras saturiski seko viena otrai.

2. Ir jāsaprot atšķirība starp izklaidi un motivāciju

Nevajadzētu līdzināties ubagam un prasīt lietotājiem spiest “like” zem jūsu video. Cilvēkiem nepatīk, kad viņiem saka vienu un to pašu vairākas reizes, jo īpaši kad tie jūt spiedienu. Saturam jāieinteresē lietotājs, un tad cilvēks arī bez šādas reklāmas gribēs uzspiest “like”. Noteikums, pie kura būtu jāpieturas – pieļaujamais lūgumu uzspiest “like” un sākt sekot jūsu kanālam daudzums nedrīkst pārsniegt trīs reizes.

3. Apdomājiet epizodu loģisko saikni

Cilvēkam ir interesanti novērot, kā mainās notikumi katras 30-60 sekundes. Lūk, piemērs. Jūs aptaujājāt trīs cilvēkus, katram no viņiem radās savs iespaids par video tēmu, bet pēc tam jūs ierakstījāt savu viedokli. Jums vajadzētu montāžu veikt tā, lai pašā sākumā skatītāji redzētu galvenos varoņus. Beigās izstāstiet, ko jūs par to domājat un parādiet, kā mainās galveno varoņu attieksme pret jūsu tēmu. Tā lietotājs būs ieinteresēts jūsu video. Ieinteresētība iespaido skatītāju, un cilvēks noskatīsies jūsu video līdz galam.

4. Izstrādājiet pēctecīgumu

Visa video garumā epizodēm ir jāmainās. Sākumā nepieciešams parādīt izgriezumus, kas ilgst 10-15 sekundes, pēc tam pievienojiet garākus fragmentus (30-60 sekundes), pēcāk – izgriezumus 10-15 sekunžu garumā.

5. Padariet video aktīvāku

Pacenšaties pievienot videoklipam pēc iespējas vairāk kustību. Galvenie varoņi var pārvietoties, tikšanas laikā var veikt neparastas darbības, kas varēs jūsu ideju prezentēt auditorijai. Var ņemt par piemēru YouTube kanālu “Pētera dzīve”.

6. Nebaidaties žestikulēt

Ja jūs esat pievilcīgs un emocionāls, bet jūsu seja tiek  filmēta tuvplānā, tad uz ekrāna tas neizskatās labi. Pēc 8 sekundēm cilvēkiem var apnikt jūsu video. Tādēļ visa videomateriāla laikā eksperti iesaka izmantot roku žestikulāciju.

7. Demonstrējiet visas savas emocijas, bet darāt to ar mēru

Skatoties videoblogeru klipus, mēs redzam cilvēkus, kas ir apsēsti ar savu darbu, kuriem nav kauns demonstrēt neparastas lietas kameras priekšā. Ja personāžs caur kameru rādīs savas negācijas, tad gūt panākumus neizdosies.

8. Nebaidaties būt atvērts cilvēku priekšā

Lai izveidotu patiesi labu videoblogu, jums nepieciešams stāstīt tajā par savu pasaules skatījumu: hobiju, grāmatu preferencēm, filmām vai arī par cilvēkiem, ar kuriem jūs pavadāt visvairāk sava brīvā laika. Atkārtota viena un to paša demonstrēšana noved pie atpazīstamības un, protams, palielina ieinteresētību un pievilcību. Varoņiem ir jākļūst par skatītāju daļu.

9. Uz filmēšanos jūs varat pasaukt izcilus cilvēkus

Jūsu video viņi var izteikt savu viedokli. Pārāk slavēt video nevajadzētu. Pieaicinātie cilvēki var kopā ar jums izskatīt visas videoklipa priekšrocības un trūkumus.

10. Filmējiet noslēpumainas reklāmas

Lai piesaistītu cilvēkus pašā videoklipa sākumā, jūs varat nodemonstrēt  nelielu fragmentu (15 sekundes), kurā būs īsumā pavēstīts, par ko būs jūsu video. Šajā fragmentā jūs varat parādīt uzaicināto viesu un īsumā parādīt sižetu.

11. Dzīvīgums

Katram video ir jābūt piesātinātam ar dažnedažādām emocijām. Jums montāža ir jāveic tā, lai beigās, tāpat kā sākumā, būtu dzīvīgums un pēc iespējas vairāk galvenā varoņa emociju. Vienādi elementi sākumā un beigās paliek atmiņā vislabāk.


Oļesja Tarasova