fghjk

Vēlaties savu personīgo valodu? Vieglāk par vieglu!


Džons Ronalds Rūels Tolkīns ir izdomājis vairāk nekā 20 mākslīgās valodas, kuras izmantoja viņa grāmatu personāži. Džordžs Reimonds Ričards Mārtins – ne mazāk par septiņām. Jūs arī varat izveidot savu valodu, ko sapratīsiet jūs un jūsu draugs vai draudzene, izmantojot ģenerēšanas programmu Vulgar


Lai izveidotu valodu, jums jānospiež poga “generate new language”. Vēlaties pielikt klāt vai noņemt noteiktas skaņas? Uzspiediet “custom phonemes” un tālāk izvēlaties līdzskaņus un patskaņus, kurus vēlaties izmantot.

Pieredzējušiem lietotājiem ir poga “show more options”. Šajā sadaļā jūs varat mainīt dažādus parametrus – noteikt, kādas skaņas var atrasties vārda sākumā un beigās, kādi savienojumi nav iespējami un kā tiks veidotas zilbes. Maksas versijā ir pieejamas vēl vairāk opcijas.

Valodas ģenerēšanas programmas veidotāji apgalvo, ka tā var izveidot 100 kvadriljonu (1 kvadriljons – miljons miljardu) dažādu mākslīgo valodu. Katrai valodai programma izveido nosaukumu un kodu, piedāvā gramatiku un lasīšanas likumus, kā arī izveido vārdnīcu ar 200 vārdiem (pilnajā versijā – 2000 vārdu) ar tulkojumu angļu valodā. Tā kā jebkurā no valodām var arī nedaudz komunicēt.


YOUNG.LV redakcija jau izmēģināja programmu un ir sajūsmā. Kādas ir jūsu domas?

 

Autors: Aleksandra Zavišjus

Avots: https://knife.media/language-generator/