pokainu-meza-divainibas-garini-un-tehnologiju-gluki-kapec-verts-redzet-mistisko-vietu-savam-acim-579d285606fab

Vieta, kas glabā noslēpumu. Tas ir jāredz!


Vienmēr interesi izraisījuši mistiski stāsti par pamestām ēkām, sanatorijām, laboratorijām. Arī par pilīm, kas apvītas ar interesantām leģendām. Izrādās, ka Latvijā ir pietiekami daudz interesantu objektu, kurām ir savs stāsts, bieži vien pat neatklāts un mistisks. Šoreiz pastāstīsim Jums par Pokaiņu mežu.


Pokaiņu mežs atrodas četrpadsmitajā kilometrā, braucot no Dobeles uz Īli. Kopējā Pokaiņu meža masīva platība ir apmēram 500 ha, kas pieder VAS Latvijas valsts meži. Taču apmeklētājiem atvērta tikai neliela šīs teritorijas daļa.

Šo vietu mēdz dēvēt par noslēpumainu un mistisku. Tiek uzskatīts, ka tā ir ļoti sena svētvieta, par ko liecina akmeņu krāvumi. Tomēr tā līdz galam Pokaiņu meža noslēpums nekad nav ticis atklāts.

DziedniekA ALDA ĶEVIŅA viedoklis par šo mītisko vietu.

„Pats Pokaiņos sen neesmu bijis. Pokaiņos notiek dažādas neizskaidrojamas lietas: bijušas reizes, kad esmu jutis pakausī vērstu ciešu skatienu, esmu piedzīvojis, ka zināmas takas pēkšņi pazūd, ka pārstāj darboties kompasi. Mani nepamet sajūta, ka viss šeit tiek nezināmu spēku regulēts – manuprāt, Pokaiņi ir vieta, kas ieslēdzas un izslēdzas neatkarīgi no cilvēku vēlmēm. Lai arī vieta ir īpaša, tā var atstāt nospiedošu iespaidu. Ir bijušas reizes, kad, atrodoties Pokaiņos, pārņēma sajūta, it kā man kāds teiktu: «Nu, ko tu maisies!» Kāds it kā liek apstāties, un šādās reizēs ir bijis ļoti smagi. Kopš to piedzīvoju, nevienu uz turieni vairs neesmu vedis, arī talkās vairs nepiedalos.”