awsertyui

“Zvaigžņu kari: pēdējie džedi”: 10 maz zināmi fakti par galaktiku kauju sāgu, kura iekaroja miljoniem siržu


Galaktiku karu sāgas faniem jau droši vien ir zināms nesen klajā laistais treileris par sengaidīto filmu “Zvaigžņu kari: pēdējie džedi”. Īsajā video materiālā redzams, kā Lūks Skaivokers uzkāpj uz kosmosa kuģa “Tūkstošgadīgais piekūns”, kas piederēja viņa bojāgājušajam draugam Hanam Solo.


Tomēr līdz 15. decembrim, kad notiks filmas pirmizrāde, vēl gaidīt un gaidīt, tāpēc, lai neskumtu, YOUNG.LV piedāvā jums 10 faktus par “Zvaigžņu kariem”.

1-2

1. Anakina lomu “Klonu uzbrukumā” atveido Haidens Kristersens, bet uz šo lomu pretendēja daudzi pazīstami aktieri, tostarp, Pols Vokers, Kolins Henks, Raians Filips un Džonatans Brendis.

2-2

2. Sākumā vuki armijai vajadzēja doties palīgā Andorai daļā “Džedaju Atgriešanās”, bet režisors Džordžs Lūkass izdomāja mazus, pūkainus dzīvniekus. Tieši tā radās evoki, lai arī šīs sugas nosaukums filmā tā arī neparādās.

3-2-e1510657905913

3. Ja pieaugušam cilvēkam rokās iedod gaismas zobenu, viņš kļūst par pilnīgu bērnu. Pat Jūens Makregors, tēlojot Obi-Vana Kenobi, to nespēja pārvarēt. Tieši tāpēc zobencīņu laikā, viņš savas zobena izdotās skaņas ierakstīja pats. To pašu darīja arī Haidens Kristersens.

4-1024x435

4. Ir zināms fakts, ka Lūkass saviem personāžiem dod vārdus no svešvalodām. Piemēram, vārds “tēvs” Dārta Veidera vārdā ņemts no flāmu valodas, bet vārds “kareivis” tulkots no sanskrita skolotājam Jodam.

5-2-1024x538

5. III daļas sākumā redzams, ka Lūkass ir kļuvis gluži kā apmāts ar digitālajiem specefektiem, tāpēc vienā filmā izmanto vairāk kā 2200 šādus efektus. Tas pārsniedz kopējo datorgrafikas elementu skaitu “Zvaigžņu karu” I un II daļā.

kinopoisk.ru

6. Pirmās trīs filmas “IV daļa. Jaunā cerība (1977)”, V daļa. Impērija dod atbildes triecienu” (1980) un VI daļa. Džedaju atgriešanās” (1983) stāsta par Lūku Skaivokeru. Pēdējās trīs “I daļa. Ļaunumu vēstošā ilūzija” (1999), “II daļa. Klonu uzbrukums” (2002) un “III daļa. Situ atriebība” (2005) par iepriekšējiem notikumiem un Anakinu Skaivokeru. Pēc loģikas 7. daļā vajadzētu būt stāstam par Lūka bērniem.

7-1024x435

7. Anakins Skaivokers, Lūkas tēvs, nonāca tumšo spēku pusē un kļuva par vispazīstamāko nelieti Dārtu Veideru.

8

8. Vienīgais Čubakas lomas atveidotājs Pīters Mejhevs strādāja par sanitāru kādā Jorkšīras slimnīcā, kad viņam piedāvāja filmēties pirmajā filmā. Kā vēsta Zvaigžņu karu leģenda, Lūkass piedāvāja viņam lomu 10 sekundes pēc iepazīšanās, jo Pītera augums bija 2,19 m.

9

9. III daļa ir pazīstama ar lielo upuru skaitu visā kinosāgas vēsturē. Kopējais skaits – 115 bojā gājušie. Tas ir neskaitot Alderaanas planētas iedzīvotājus, ko iznīcināja Jaunā cerība. Kā arī nav ieskaitīti iespējamie nāves gadījumi aiz redzamā kadra.

10

10. Par populārāko sāgas frāzi kļuva: “Man ir slikta nojauta par šo.” Sākumā to izmanto Lūks IV daļas epizodē, bet pēc tam atkārto Hans Solo un Leja jau V daļā un C-3PO 6. daļā.  

11


Darja Petruseviča